banner254

Van Gölü sahilinde temizlik seferberliği

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde İçişleri Bakanlığının “Sivil Toplum Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında Van Gölü sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

Van Gölü sahilinde temizlik seferberliği

Adilcevaz Kaymakamlığı, Adilcevaz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adilcevaz Kültür Sanat ve Turizm Derneği öncülüğünde yapılan temizlik çalışmasına Kaymakam Tunahan Çil, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş, Adilcevaz Kültür Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Cumali Birol, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve kurum personelleri katıldı. Van Gölü sahillerinde temizlik çalışması yapan ekipler, sahil kesiminde ve parklarda bulunan yeşil alanlardaki kuru otların yanı sıra çevredeki çöpleri topladı. Yapılan temizlik çalışmalarının ardından toplanan çöp yığınları, Adilcevaz Belediyesi ekiplerince çöp araçlarıyla ilçe dışındaki çöp merkezine götürüldü.

Belediye Başkanı Necati Gürsoy, halkın çevre temizliği konusunda daha duyarlı davranmaları gerektiğini ifade ederek, “İlçemizin ve sahillerimizin temizliği için kurumlarımız, STK’larımız, muhtarlarımız ve personellerimizle birlikte ilçemizin her yerinde olduğu gibi sahil şeridimizde de temizlik çalışmaları başlattık. Bölgemizin tarihi, turistik ve doğa harikası yerlerinden biri olan ilçemiz, Van Gölü’nün en güzel sahillerini içerisinde barındırmaktadır. Maalesef insanlarımız bazen bu güzelliklerin kıymetini bilmiyor. Gereğinden çok fazla çevremizi kirletiyoruz. Hemşehrilerimizden ricam, lütfen çevremizi temiz tutalım. Halkımızın da çevreyi kirletmemesi konusunda daha da bilinçli davranmalarını arzu ediyoruz. Bu nedenle çevreyi kirletip buraları temizlemekten ziyade çevremizi kirletmemeye özen göstermeliyiz. Özellikle bu pandemi sürecinde kullandığımız maskeleri yerlere atmayalım. Bu kapsamda çevre temizliği çalışmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şehrin her yerinde bir haftalık temizlik seferberliği
Şehrin her yerinde bir haftalık temizlik seferberliği - 8 ay Önce

VAN MERKEZ MAHALLELERİNDE, CADDE VE ARA SOKAKLARINDA, TARLALARDA, YOL KENARLARINDA, OLUKLARDA, ARKLARDA, DERELERDE, KANALLARDA, KIYI VE SAHİLLERDE TIPKI YUKARDAKİ GİBİ KAPSAMLI TEMİZLİKLERE, SÜPÜRME VE HATTA YIKAMAYA İHTİYAÇ VAR. BU TEMİZLİK İŞLERİNİ YÜRÜTEN BİRİMLER, YÜKLENİCİ FİRMALAR VE EKİPLER HER GÜN, HER HAFTA SAHADA OLMALI, ŞEHRİN HER YERİNDE OLMALILAR. ÇÖP POŞETLERİNİ ÇÖP ARAÇLARINA KOYMAKLA TEMİZLİK BİTMİYOR. HER YERDE ÇÖPLER SÜPÜRÜLMELİ, TOLANMALI, GEREKTİĞİNDE ÇEVRE YIKANMALI. BÖYLE BİR SEFERBERLİK VE KAPSAMLI TEMİZLİĞE KIŞ ÖNCESİ VAN'IN GERÇEKTEN İHTİYACI VAR. BİNLERCE PERSONELLE, ONLARCA ARAÇLA GÜNLER SÜREN BİR TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATIRSAK ŞEHİRDE YÜZLERCE KAMYON ÇÖP VE ATIK TOPLANACAKTIR.

HAYDİ TEMİZLİK SEFERBERLİĞİNE
HAYDİ TEMİZLİK SEFERBERLİĞİNE - 8 ay Önce

Edremit, İpekyolu, Tuşba, Erciş, Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Gevaş ilçelerinin merkezinde, mahallelerinde, kanallarında, derelerinde, kıyı ve sahillerinde temizlik seferberliği başlatalım. Yerleşim yerlerimiz, mahallelerimiz, çevremiz, doğamız ve gölümüz tertemiz olsun.

Temizlik bir kültür meselesidir.
Temizlik bir kültür meselesidir. - 8 ay Önce

Gevaş, Edremit, İpekyolu, Tuşba, Erciş, Adilcevaz, Ahlat ve Tatvan ilçelerinin hepsinde dereler, kanallar, arklar, kıyılar, sahiller benzer şekilde bir hafta boyunca temizlensin. Yüzlerce kamyon, binlerce ton naylon, kağıt, metal, çöp, atık, yaprak, odun, ot, yosun ve pislik toplanacağı görülecektir. Böylece yağmurlar başlamadan ve tüm bu izmaritler, atıklar, çöpler, metaller vb. gibi gölümüzü ve çevremizi kirleten her şey süpürülmüş, toplanmış ve temizlenmiş olsun.

tatvanlı
tatvanlı - 8 ay Önce

en güzel temizlik kirletmemektir. ama malesef insanlarımız bu konuda çok çok cahil ve düşüncesiz. bu bilinç okullarda ve camilerde insanlara verilmelidir. buna rağmen yapanlara caydırıcı maddi yaptırımlar yapılmalıdır. bir insan kullandığı maskeyi gelişigüzel yola sokağa atması ,göl dere kenarına çöp bırakılması kabul edilebilecek bir durum değil.