banner278

Van Otogarı yine pes dedirtti! Yağış sonrası tavandan sular aktı - VİDEO

Hafta sonu boyunca etkili olan yoğun yağmur yağışı Van'da bazı ilçelerde ciddi zararlar yaşattı. Su baskınlarının yaşandığı Tuşba İlçesi'nde her yağmurda yaşanan manzaralar tekrar ederken defalarca yenilenen Van Otogarı'nda ise skandal görüntüler vardı.

Van Otogarı yine pes dedirtti! Yağış sonrası tavandan sular aktı - VİDEO

ŞEHRİVAN HABER - Yıllardır yeniden yapılması ve daha modern bir hale kavuşması için çağrılar yapılan, buna rağmen her seferinde yenileme çalışması gören Van Otogarı bir kez daha pes dedirtti.

Hafta sonu etkili olan yoğun yağmur yağışı sonrası Van Otogarı'nda çekilen görüntüler izleyenleri şaşırttı. 2011 depreminden ağır hasar gören, sonraki yıllarda yapılan çağrılara rağmen yenisi yapılmayan, bunun yerine yenileme çalışmaları gören otogarda son yapılan çalışmalara rağmen sıkıntılar bitmedi. Büyükşehir Belediyesi'nin ciddi paralar harcayarak yenilediği ve modernize ettiği otogarda yağış sonrası tavandan sular akarken o görüntüler vatandaşların amatör kamerasına yansıdı.

Suyun tavandan şırıl şırıl aktığı Van Şehirler Arası Otobüs Terminali'ndeki görüntüler kısa sürede sosyal medyada ses getirirken, görüntüleri izleyen Vanlılar bir kez daha yenisi yapılması talebine rağmen tekrar tekrar onalıran ve yenilenen otogarın durumu ile ilgili tepkilerini gösterdi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2021, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vizyon
Vizyon - 1 ay Önce

Mevcut otogar 50 bin nüfuslu ilçe otogarı gibi... Bir milyonluk Van gibi hareketli bir şehirde, onlarca yazıhane ve firmanın olduğu Van'da on yıllarca hizmet verecek 150 peronluk kocaman bir modern ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ olması gerekmez miydi? Merkez ilçeler dışındaki on ilçemizin otobüs ve minibüsleri için modern, geniş ve büyük bir İLÇE OTOGARI olması gerekmez miydi? Üstelik bir milyon İranlı turiste talip olan Van'da Eskişehir, Kayseri, Samsun, Trabzon, Diyarbakır vb. otogarları gibi büyük, modern, muhteşem ve tam teşekküllü otogarımız gerekli değil mi? Neden ilçe minibüs duraklarımız için üç dört ayrı yerde hareket merkezleri var? Neden çarşının dört bir yanı ilçe, belde ve köy minibüs durakları ile dolmuş? Neden bu araçlar şehir merkezine ve şehir içi trafiğe giriyor? Tüm bunlar için çağdaş çözümler ve planlamalar gerekmez mi? Otogarlarımız, çok katlı otoparklarımız, açık otopark meydanlarımız, bakımlı yollarımız, geniş bulvarlarımız, yeterli sayıda köprülü kavşaklarımız, ferah ve düzenli çarşılarımız, düzenli ve yeşil refüj ve kavşaklarımız, düzenli bir toplu taşıma ağımız, temiz ve bakımlı bir şehir görüntümüz neden olmasın. Galiba Van'ı, ihtiyaçlarını, eksiklerini, sorunlarını, çözümlerini yeniden hep birlikte düşünmek zorundayız. Başka bir Van yok. Van için düşünme vakti.