banner290

Van-Tahran yolcu tren seferleri ertelendi!

2019 yılında ilk seferi gerçekleşen Tahran-Van yolcu tren seferleri 2020 yılında pandemiyle sekteye uğramıştı. Şehrivan, seferlerin 8 Mayıs itibarıyla yeniden başlayacağı bilgisine ulaşmıştı. Yine Şehrivan’ın edindiği bilgiye göre, seferler İran’da tamamlanmayan çalışmalar dolayısıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Van-Tahran yolcu tren seferleri ertelendi!

ŞEHRİVAN HABER: FATMA NUR POLATCAN

Tahran-Van yolcu tren seferlerine, 2011 yılında Van’da meydana gelen deprem ve güvenlik gerekçesiyle ara verilmişti. 2018 yılında başlayan Van-Tebriz tren seferleri, Tahran’dan gelen talep üzerine tren güzergahı Tahran-Van olarak yeniden tanımlanmış ve ilk seferini 2019 yılında gerçekleştirmişti.

İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

İranlı turistlerin Türkiye’ye geçişinde alternatif yol olan Tahran-Van tren seferleri haftada 2 kez gerçekleşirken bu seferler, pandemi dolayısıyla 23 Şubat 2020 itibarıyla geçici olarak durdurulmuştu. Şehrivan’ın geçtiğimiz haftalarda edindiği bilgiye göre, pandemi sürecinin olumlu yönde seyretmesi ve yoğun yolcu talebinin olması nedeniyle tren yolcu seferleri 8 Mayıs’ta başlayacaktı. Yine Şehrivan’ın edindiği bilgiye göre, seferler İran’da tamamlanmayan çalışmalardan dolayı ileri bir tarihe ertelendi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE