banner211

Van Ticaret Borsasından 'Tohum Desteği' açıklaması...

Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, Tarım ve Orman Bakanlığının 21 şehri kapsayan çiftçiye %75 tohum desteği sağlayan uygulamasında Van'ın yer almamasına yönelik bir açıklamada bulundu.

Van Ticaret Borsasından 'Tohum Desteği' açıklaması...

Mevsimsel sıkıntılar, nakliye maliyetinin yüksek olması, rekolte azlığı gibi pek çok dezavantaja sahip bölgenin pilot İli konumunda olan Van'ın destekten faydalanamamasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Başkan Süer:' Doğu Anadolu Bölgesi tarım ve hayvancılık için uygun jeolojik yapıya sahip olmasına rağmen bundan yeterli randımanı alamamakta.


21 ilin olduğu listede Van'a yer verilmemesi ilimiz için talihsizliktir.


Van her türlü tarımsal desteğe ihtiyacı olan ve hak eden bir şehir.


Şahsım ve üreticilerimiz adına Tarım ve Orman Bakanlığının kararında düzenleme yapıp, bir an evvel %75 tohum desteği kapsamına Van'ı da almalarını talep ediyoruz

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Münür karam
Münür karam - 1 yıl Önce

Sadece “talihsizlik”le izah edilecek ve geçiştirilecek bir mesele değildir. İlgili kurum ve kuruluşların beceriksizliği, bakanlık tarafından ilimizdeki kurum ve kuruluş yöneticilerinin hiçe saymaları demektir. Van bunu haketmiyor, Ağrı, Erzurum. Muş ve Bingöl deki yöneticileri tebrik etmek lazım.