banner211

Van Valiliği Bayram öncesi seyyar satıcıları uyardı

Van Valiliği Kurban Bayramı öncesi; cadde, sokak, yol/yol kenarı, kaldırım, işyeri önü veya diğer açık alanlarda seyyar satıcı tezgahlarının kurulmaması ve ürün satışı yapılmaması hakkında uyarıda bulundu.

Van Valiliği Bayram öncesi seyyar satıcıları uyardı

Van Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurlu konu ile ilgili yaptığı duyuruda şunlara vurgu yaptı;

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 21.07.2020 tarih ve 2020/82 sayılı kararı


1- İlimiz sınırları içerisindeki cadde, sokak, yol/yol kenarı, kaldırım veya diğer açık alanlarda seyyar satıcı tezgâhları kurulmayacak ve her türlü ürün satışı yapılmayacaktır.


2- İlimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren tüm esnaflar cadde, sokak, yol/yol kenarı, kaldırım, iş yeri önü veya diğer açık alanlarda her türlü ürün satışı yapamayacaktır.


3- Esnaflarımız ürün satışlarını sadece işyeri alanı içerisinde yapabilecektir.(vanlinihathoca)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Afganistan çarşılarımız
Afganistan çarşılarımız - 11 ay Önce

Ulu Cami önündeki Ordu Caddesi, Yeni Yol denilen cadde, Artos İş Merkezi boyunca geçen cadde ve bütün ara sokaklarda manavlar yıllardır onlarca kasa sebze bırakıyor. Fırınlar odunu, külü, közü, bisikleti bırakıyor. AVM ve dükkanlar eşya, yiyecek ve ürün bırakıyor. Daracık kaldırımlar esnaflara kalmış. Her defa zabıta aynı şeyi söylüyor: UYARDIK. Uyarmayın kardeşim, kaldırımlar yayalarındır. Esnaf asla bir tek parça malzeme ve ürün BI-RA- KA- MAZ. Böyle ilkel bir çarşı duzeni olamaz. Zabıta yıllardır bu sehirdeki belediyelerde niye maaş alıyor. Şu şehre, şu çarşılara ne zaman bir düzen gelecek?

Hıfzıssıhha'ya sorular
Hıfzıssıhha'ya sorular - 11 ay Önce

Baharatların, çerez çeşitlerinin, lokumların, gıdaların kaldırımlardaki tezgahlarda, vitrin önlerinde açıkta satılmasının insan sağlığı için faydası var mı? Sadece bayram öncesi değil, her zaman Van çarşılarında, ara sokaklarında görülen bu sağlıksız, bu ilkel, bu sorumsuz satış anlayışına ve bu rahatlığa dair kurumlara bir uyarı yapacak mısınız? Van çarşıları ne zaman esnaf ve işportacı işgalinden kurtarılacak? Her türlü ürün işyeri içinde satılmalıdır. Siz de böyle düşünüyor musunuz?