banner211

Van Valiliği'nden Covid-19 dolandırıcıları uyarısı!

Son zamanlarda artan koronavirüs vaka ve ölümleri ile birlikte dolandırıcılarda piyasaya çıktı. Ev ve iş yerlerine gelen dolandırıcılar koronavirüs testlerinin uygun fiyatla yaptıklarını ve vatandaşları dolandırdıkları açıklandı.

Van Valiliği'nden Covid-19 dolandırıcıları uyarısı!

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada dolandırıcıların ev ve iş yerlerini dolaşarak Covid 19 testlerini uygun fiyatlarla yaptıkları ve vatandaşları dolandırdığı bilgisi geldi. Van Valiliği ise itibar edilmemesi gerektiği hususunda vatandaşları uyardı.
Van Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: 


Van’da bazı şahısların pandemi hastanesinden geldiğini belirterek, evleri ve iş yerlerini dolaşarak Covid-19 testini uygun fiyatlarla yaptıklarını söyledikleri ve bu yolla vatandaşları dolandırdıkları yönünde sağlık birimlerimize bilgiler ulaşmaktadır.
Bu konuda Covid-19 testi yapmaya tek yetkili kurum Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığıdır. Bu tür taleplerle evlere ve iş yerlerine gelen şahıslara itibar edilmemesi, kurum kimliği sorgusunun yapılması ve haklarında kolluk kuvvetleri ile sağlık ekiplerine ihbarda bulunulması hususu;
kamuoyunu saygıyla duyurulur.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 13:36
YORUM EKLE

banner246