banner211

Van Valiliği, otobüs şoföründe korona tespit edildiğini açıkladı… VAN’DA İHLALLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR!

Van Valiliği, kentte otobüs firmasında şoför olarak çalışan bir kişinin Koronavirüs (COVİD-19) testi pozitif çıktığını ve izolasyon kurallarına uymaması sonucu 12 kişi de daha koronavirüs bulaşmasına neden olduğunu açıkladı.

Van Valiliği, otobüs şoföründe korona tespit edildiğini açıkladı… VAN’DA İHLALLERİN ARDI ARKASI KESİLMİYOR!

ŞEHRİVAN HABER MERKEZİ: Van Valiliği, kentte otobüs firmasında şoför olarak çalışan bir kişinin Koronavirüs (COVİD-19) testi pozitif çıktığını ve izolasyon kurallarına uymaması sonucu 12 kişi de daha koronavirüs bulaşmasına neden olduğunu açıkladı.

Van Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “İlimizde otobüs firmasında şoför olarak çalışan ve Tuşba İlçesi Kalecik Mahallesinde ikamet eden 1 kişinin koronavirüs (Covid 19) testi pozitif çıktı. Filyasyon ekipleri tarafından Kalecik Mahallesindeki evinde karantinaya alınan şahıs, izolasyon kurallarına uymayınca 12 kişiye daha koronavirüs bulaşmasına neden oldu. Filyasyon kapsamında Mersin’den gelen otobüs şoförü, il girişinde sağlık ekipleri tarafından durdurularak evinde 14 gün boyunca izolasyonda kalması için tutanakla tebligat yapıldı” denildi.

ABARTMAN KARANTİNA ALINDI

Ayrıca açıklamada, karantina çalışmaları devam ettiğini belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “Ancak bir süre sonra rahatsızlanarak hastaneye başvuran şahsın Covid-19 testi pozitif çıktı. Bunun üzerine sağlık ekipleri şahısla birlikte ikamette yaşayanlar ve temasta olduğu kişilere ulaşarak Covid-19 testi yaptı. Yapılan testlerde ikamette izolasyona dikkat edilmediği için aynı aile ve bağlantılı olan 12 kişide koronavirüs tespit edildi. Filyasyon ekipleri tarafından pozitif vaka çıkan ailenin ikamet ettiği Kalecik Mahallesindeki apartman karantinaya alındı. Ayrıca aynı olayla bağlantılı olarak koronavirüsü bulaştıran şoförün Gedikbulak Mahallesinde ziyaret ettiği kayınpederinin evi de karantinaya alınarak çalışma başlatıldı” denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim usta
Selim usta - 12 ay Önce

Abi duyarsız bir toplum haline gelmiştir tebbiri elden bırakmamak lazım...