Van Valiliğinde değişim başladı... Van'da 8 yıllık yasak Vali Balcı ile son buldu!

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Van’a atanan Vali Ozan Balcı, yaşanan olaylardan dolayı 8 yıldır bariyerlerle kapatılan valilik yerleşkesini bank bıraktırarak halkın kullanımına açtı.

Van Valiliğinde değişim başladı... Van'da 8 yıllık yasak Vali Balcı ile son buldu!

Resmi Gazete’de yayımlanan ’Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi’ ile 10 ilin valisinin yeri değiştirilmiş, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile ise yeni vali atanmıştı. Bu çerçevede kararnameyle Tokat Valisi ise Van Valisi görevine atanmıştı. Geçen Cuma günü göreve başlayan Vali Ozan Balcı, valilik binası yerleşkesini halka kapatan bariyerleri ortadan kaldırdı. Bundan sonra bankların bırakıldığı yerleşkeyi vatandaşlar kullanabilecek.


Konuya ilişkin konuşan Vanlılar ise olaylar nedeniyle bariyerlerle kapatılan yerleşkenin, huzur ortamıyla birlikte tekrar halka açılmasının memnuniyet verdiğini belirtti. Vatandaşlar, bariyerleri ortadan kaldıran ve yerleşkeyi halkın kullanımına açan Van Valisine teşekkür etti.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2022, 10:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
TEBRİKLER SAYIN VALİMİZ.
TEBRİKLER SAYIN VALİMİZ. - 3 ay Önce

Sayın valimiz terör vs. riski yok. Gerçekten de dışarıdan şehrimize gelen birçok insan belediyelerin, kurumların, yolların kenarlarındaki beton bariyerleri görüp soruyorlar ve tedirgin oluyorlar. Çarşı pazarlarda anlamsız yere bekletilen tomalardaki, zırhlı araçlardaki polis memuru arkadaşlar da bu beklemelerden usandı. Şehri normalleştirmemizde fayda var. Zaten her yerde mobeseler var. Eğer kamuya zarar verecek örgütler, illegal yapılar bir şey yapacak olsa anında fark edilecektir. Kaldı ki Van halkı şehir hayatının alt üst edilmesine zaten kendisi de fırsat vermez. O nedenle her tarafta bu normalleşme adımlarınızı bekliyor. Güzel hizmetlerinizin, proje ve yatırımlarınızın beklentisi ile size saygı ve selamlarımızı arz ediyoruz.

Engin kara
Engin kara - 3 ay Önce

Helal olsun bu adam inş birşey yapacak.

Hakan
Hakan - 3 ay Önce

Helal olsun halkın valisi olacak koltuk sevdalısı olmayacak Allah yar yardımcınız olsun hoş geldiniz

vanlı
vanlı - 3 ay Önce

dogru olması gereken bır karar valık sadece mulkı amırelerın yerı degıl mılletın yerı

vanlı
vanlı - 3 ay Önce

tebrik ederim böyle güzel insanlar gelmeli memlekete.

MAĞDURLARIN SESİ
MAĞDURLARIN SESİ - 3 ay Önce

Helal olsun inşaAllah ayrıca tuşbada pis kokusuyla 10 binlerce kişinin yaşamını zindana çeviren ortalık yerdeki şu yeni yapılan arıtma tesisini 5 kilometre öteye taşıtsa ne güzel olurdu. ALLAH bu tesisi burada yapanlara kahhar ismiyle muammele etsin inşAllah bilsinler ki 10 binlerin bedduası arkalarındadır

Murat
Murat - 3 ay Önce

İşte bu çok güzel giden vali memlekete bir faydası olmadı inşAllah yeni valimiz faydalı olur hoş geldiniz sayın valim

şabettin aysan
şabettin aysan - 3 ay Önce

teşekkürler sayın valim