banner211

Van Valiliği’nde flaş Ortanca Mahallesi açıklaması! Vaka sayısı hızla artıyor

Van Valiliği, İpekyolu İlçesi Ortanca Mahallesi’nde kurulan taziye sonrası taziyeye katılanların tespiti için yapılan çalışmalar ve sağlık ekiplerinin yaptığı testler sonucu, taziye bağlantılı pozitif vaka sayısı 75’e yükseldiğini açıkladı. 

Van Valiliği’nde flaş Ortanca Mahallesi açıklaması! Vaka sayısı hızla artıyor

ŞEHRİVAN HABER: Van Valiliği, İpekyolu İlçesi Ortanca Mahallesi’nde kurulan taziye sonrası taziyeye katılanların tespiti için yapılan çalışmalar ve sağlık ekiplerinin yaptığı testler sonucu, taziye bağlantılı pozitif vaka sayısı 75’e yükseldiğini açıkladı. 

Van Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, İpekyolu İlçesi Ortanca Mahallesinde kurulan taziye sonrası taziyeye katılanların tespiti için yapılan çalışmalar ve sağlık ekiplerinin yaptığı testler sonucu, taziye bağlantılı koronavirüs (Covid-19) pozitif vaka sayısı 75’e yükseldiğini duyurdu.

TAZİYE MEVLİT GİBİ TOPLU ETKİNLİKLER YASAKLANDI

Ayrıca yapılan açıklamada, taziye mevlit gibi toplu etkinlikler yasaklandığının altı çizilerek şu ifadelere yer verildi: “Taziye, mevlit gibi toplu etkinlikler yasaklanmıştır. Bu tür etkinlik düzenleyenleri 155 polis ve 156 jandarma hatlarına bildirmeniz toplum sağlığımız ve koronavirüsle mücadelemizde büyük önem arz etmektedir. Kritik bir dönemden geçtiğimizi unutmayalım. Zorunlu olmadıkça evimizden çıkmayalım. Zorunlu hallerde çıktığımız sokakta maske takalım ve sosyal mesafeyi korumaya dikkat edelim. Bu dönemde evimizde de aile fertlerimizle sosyal mesafemizi koruyalım. İki günlük sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı ilimizde kurallara uyalım ve görevlilerimize yardımcı olalım” denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgut b
Turgut b - 1 yıl Önce

Gerizekalı insanlar

Kerbela Aşığı
Kerbela Aşığı - 1 yıl Önce

Embesil Topluluğu o radakilerin hepsini kasti adam öldürmekten yargılamak lazım Allah sizi kahretsin ramazan ramazan bir sürü insanın günahına gireceksiniz... bizden olmaz böyle cahiller olduğu sürece bizden olmaz

Efehan efe
Efehan efe - 1 yıl Önce

Diyecek bişey yok bu insanlara

Cemil
Cemil - 1 yıl Önce

Bu kadar sorumsuz davranıp bu vakaya yakalananlara hiç üzülmüyorum, onlar için iyi dileklerimide söylemiyorum onları Allaha havale ediyorum

Rabia özd
Rabia özd - 1 yıl Önce

Böyle sorumsuz insanlar yüzünden hep geri kalıyoz Allah sizi ıslah etsin

Bahattin
Bahattin - 1 yıl Önce

Bu ortanca mahallesinde eralan ailesi zaten normalde virus acar ailesi de bunlardan kapti virüsü

Hurşit baklavacıoğulları
Hurşit baklavacıoğulları - 1 yıl Önce

Köy muhtarını insan hayatını hiçe saymaktan gorevınden almalı ömür boyu muebbet verilmeli