banner278

Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde Başhekim cinayeti önledi!

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, eli silahlı saldırganı ikna ederek bir cinayete engel oldu.

Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde Başhekim cinayeti önledi!

Van'da bir süredir aralarında husumetli olan saldırgan, silahla vurmak istediği şahısla YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi yerleşkesinde karşılaştı. Silahını çekerek husumetlisinin üzerine yürüyen saldırganı gören Hastane Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, şahsı ikna etmeye çalıştı. Soğukkanlılığını koruyarak saldırganın silahını bırakmasını isteyen Başhekim İliklerden, bir süre sonra şahsı ikna etmeyi başardı.
 


Çocukların gözü önünde korku dolu anlar
Elindeki silahı alınan saldırgan, hastane polisi tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Hastanenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, olayın çocukların gözü önünde olduğu görülüyor. Ayrıca silahlı saldırganın öldürmek istediği kişiye, yaşlı babasının kendisini siper ettiği görüldü.

“Hekimlik içgüdüsüyle olaya müdahil oldum”
Konuya ilişkin İHA muhabirine konuşan Hastane Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, bölge insanının beyaz önlüğe olan saygısına sığınarak olaya müdahil olduğunu söyledi. Başhekim İliklerden, “Hastanemiz giriş kapısında yaşanan, ülkemizin hala kanayan yarası olan kan davalarından bir tanesinin cereyan ettiği bu talihsiz olayda, insan sağlığına yöneltilmiş bir tehdide karşı hekimlik içgüdüsüyle ve bölge insanımızın beyaz önlüğe olan saygısına sığınarak olaya müdahil oldum. Nihayet vatandaş silahını bana teslim etti. Can kaybı olmadan atlatılan olaya emniyet güçlerimiz müdahil olarak gerekli adli kovuşturma başlatılmıştır” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Medeni tuncil
Medeni tuncil - 8 ay Önce

Allah sizden razı olsun kardeşim. Gerçekten büyük bir cesaretle ve delikanlılık yaparak bir cinayeti önlendiğin için sizinle iftihar ediyorum

ÇETİN
ÇETİN - 8 ay Önce

HELAL OLSUN BAŞ HEKİM BEY İŞTE BU YÖRENİN ÇOCUĞU...

Rasit gezen
Rasit gezen - 8 ay Önce

Kıymetli bashekimimizi yaptıgi bu girişimden ve medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum biz böyle doktorlar böyle başhekimler görmek istiyoruz koltuğuna sarılıp lak lak eden değil sahaya inip hayat kurtaran doktorlarımız da olsun istiyoruz tekrardan tebrik ederim Sayın Başhekimim.