Van’da bir binada 32 düzensiz göçmen yakalandı

Van'ın İpekyolu ilçesinde bir binaya düzenlenen operasyonda, Afganistan uyruklu 32 düzensiz göçmen yakalandı, bir organizatör gözaltına alındı.

Van’da bir binada 32 düzensiz göçmen yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şubesi ile özel harekat polisleri, ihbar üzerine Vali Mithat Bey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi'ndeki bir binaya operasyon düzenledi.

Binanın üçüncü katında yapılan aramada, yurda yasa dışı yollardan girdikleri belirlenen Afganistan uyruklu 32 düzensiz göçmen yakalandı, bir organizatör gözaltına alındı.

Düzensiz göçmenler, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğüne götürüldü.

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2022, 09:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsan kaçakçılığı bitirilmeli
İnsan kaçakçılığı bitirilmeli - 3 ay Önce

Ukrayna'da kadınlar, çocuklar, yaşlılar, hastalar tahliye ediliyor. 20 yaş ve yukarısı erkekler ise ülkelerinde kalıyor. Hatta başka ülkelerdeki 60 bin Ukraynalı erkek bile geri döndü. Afganistan ve Orta Doğu'dan ise 18- 50 yaş arası erkekler ülkemize geliyor. Diğerleri ülkelerinde kalıyor. Bunlar uluslararsı hukuka göre "mülteci/sığinmacı" değildir. Bunlar yasadışı yollardan, kayıtsız ve kaçak giren, kim olduğu ve ne olduğu bilinmeyen KAÇAKLARDIR. Ülkemizde bu kaçaklardan Afgan, Suriyeli, Bangladeşli, Orta Asyalı, İranlı milyonlarca KAÇAK olduğu söyleniyor. Bu kaçaklar risktir, yüktür. İnsan kaçakçılığı kesin olarak bitirilmelidir.