Van’da somun ekmeğe zam talebi!

Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Sabri Işık, Şehrivan’a yaptığı açıklamada, Somun ekmek için zam talebi yaptığını açıkladı.

Van’da somun ekmeğe zam talebi!

ŞEHRİVAN HABER: UĞURCAN DEMİR

Artan maliyetlerden dolayı Van’da pide ve çörek grubuna zam geldi. Ramazan Ayından önce kararlaştırılan zamlı fiyatlar dün itibarıyla uygulanmaya başlarken, 210 gram pide ekmeğin fiyatı 3, 150 gram çöreğin fiyatı ise 4 TL oldu. Zamların ardından Şehrivan’a konuşan Van Fırıncılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Sabri Işık, ekmeğe yapılan zammı doğruladı. Işık, zammı Ramazan’dan önce aldıklarını ama uygulamaya koymadıklarını dile getirdi.

IŞIK: RAMAZAN’DAN ÖNCE ZAM YAPACAKTIK!

Somun ekmek için de zam talep ettiklerini belirten Işık şunları kaydetti: “Bildiğiniz üzere her şeye zam geliyor. Özellikle yağa, una, şekere sürekli zam geliyor. Biz de pide ve çörek özel üretim olduğu için zam aldık. Uygulamaya da koyduk. Zamlardan sonra pide 3, çörek ise 4 liradan satılacak. Biz bu zammı Ramazan’dan önce yapacaktık. Vatandaş uygun fiyata Ramazan pidesi yesin diye zam almadık. Türkiye’de de Ramazan pidesine ve ekmeğe zam yapmayan tek il Van’dır. Somun ekmeği için de zam talep edildi. Kurulun toplanmasını bekliyoruz.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE