banner211

Van’da sular neden kesildi? VASKİ’den açıklama geldi

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, bazı vatandaşların su isale hatlarını tahrip ederek tarla sulaması yaptığını tespit ettiklerini söyledi.

Van’da sular neden kesildi? VASKİ’den açıklama geldi

Kentte yaşanan su kesintisiyle ilgili açıklama yapan Ülker Cem Kaplan, “Van merkez ve bazı ilçelerin insani tüketim amaçlı su ihtiyacını karşılayan 1500’lük ve 2000’lik su isale hatlarımıza kırsal mahallerimizde bazı vatandaşlarımızın tahrip ederek tarla sulaması yaptığı tespit edilmiştir. Ayrıca hatlarımızın üzerinde meydana gelen bazı arızaların giderilmesi ve 15 bin metreküplük merkez su depomuza yeni bir bağlantı girişi yapabilmek için her iki isale hattı da bugün sabah 03.00’da kaynaktan kapatıldı. 24 saatlik su kesintisi uygulanarak bahse konu kaçak bağlantılardan oluşan 7 büyük fiziki kayıp giderilecek ve depo bakımı yapılacaktır. Teknik tüm ekip ve ekipmanımız hazır olup arıza ve bağlantılar hızlı bir şekilde bitirilecektir. Suyun en kıymetli olduğu bu dönemde, tarla sulaması yapmak için hatlarımıza hasar veren vatandaşlarımızın tamamı tespit edilmiş, konu ile ilgili kamu malına zarar vermek ve kaçak su kullanmaktan suç duyurusunda bulunulacaktır” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2021, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Her sene başka bahanelerle 1 milyon nüfuslu ilimizde 24 saat nasıl susuzluk olur bu pandeminde hastalıkta yıkamanın en önemli olduğu zamanlarda 24 saat susuzluk vaski sıkıldık ..!!her sene her sene aynı gündem değiştirin artık bunu 6 saat bi irsaliye hattını 6 saat te bi irsaliye hattını onar komple iki irsaliye hattını onarmaya gerek yok kısım kısım hallet gitsin milleti mağdur etmenin bi anlamı yok .!

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

11 yıldır Van da yaşıyoruz. Her yıl aynı saçmalık. Bu kadar uzun su kesintilerine malesef sadece Van da rastladık.Vatandaş nasıl bir önlem alabilir? Evdeki her kaba su doldurarak mı ? Hatta yemek yemeyelim, wc ye de gitmeyelim.

Serhat
Serhat - 3 hafta Önce

İki gündür su kesintisi var evde elimizi yikayamiyorz 2 gün ustuste şu kesintilisi olurmunya açın su suyu 48 saatir gram su gelmedi ya

Mehmet
Mehmet - 3 hafta Önce

24 sat oldu 48 saat perişan ettiniz insanları

Siesta
Siesta - 3 hafta Önce

24 saat gibi bir sürede suyun tekrar verileceğini söylediniz, neden insanları kandırıyorsunuz. Ayrıca bir sorun varsa bile bu kadar amatörce halledilmeye calisilmaz.

Vatandaşsss
Vatandaşsss - 3 hafta Önce

Yaaa hâlâ niye gelmiyor bu sular yeter

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Gece üçte başlayacak olan su kesintisi 22.00 civarı başladı ve hala gelmedi 33 saat oldu

Nazliii
Nazliii - 3 hafta Önce

Ne zaman şu gelecek