banner211

Van’da ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ kuruldu…

Van’da korona virüs tedbirleri kapsamında oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” ile 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Kapı kapı dolaşan ekipler yardım kolileri dağıtırken, aynı zamanda dışarı çıkmaları yasak olan yaşlılarında siparişlerini alarak evlerine teslim ediyor. Yapılan bu hizmet karşılığında ise vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi. 

Van’da ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ kuruldu…

ŞEHRİVAN HABER: MERAL YILDIZ- Van’da korona virüs tedbirleri kapsamında oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” ile 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Kapı kapı dolaşan ekipler yardım kolileri dağıtırken, aynı zamanda dışarı çıkmaları yasak olan yaşlılarında siparişlerini alarak evlerine teslim ediyor. Yapılan bu hizmet karşılığında ise vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi. 

İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunanların evden dışarı çıkmalarının yasaklanması sonrasında Van’da Vefa Sosyal Destek Grubu ve Vefa İletişim Merkezleri oluşturuldu. Türkiye geneli Valilikler, büyükşehir belediyeleri, kaymakamlıklar, emniyet, jandarma, sağlık müdürlükleri ile ilçe belediyelerinin de destek verdiği çalışmayla, vatandaşların 112, 155 ve 156 numaralarına yaptıkları çağrılar kapsamında hazırlanan ihtiyaç paketleri sahiplerine ulaştırılıyor. 

DEVLETİN TÜM KURUMLARI VATANDAŞ İÇİN SEFERBER OLDU

Edremit Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde harekete geçen ekipler, genelgenin yayımlandığı günden itibaren 255 kişiye ulaşarak talepleri yerine getirdi. 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşların sadece sıcak yemek, gıda taleplerini değil, ilaç ve diğer ihtiyaçlarını da karşılıyor. Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan ekiplere, Van Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları da eşlik etti. Ekipler ilçenin dört bir yanındaki talepleri anında karşılayarak, yaşlı vatandaşların yüzünü güldürüyor. 

İhtiyaçları karşılanan yaşlılar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar, Vefa Sosyal Destek Grubunun çalışmalarından memnuniyet olduklarını ifade ederek, korona virüs salgının bir an önce son bulması temennisinde bulundu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maşuk AÇIKGÖZ
Maşuk AÇIKGÖZ - 1 yıl Önce

Van’ın Saray ilçesinde ikamet ediyorum.
Valiliğimiz ve kaymakamlığımız tarafından yapılacak olan korona virüsü tedbirleri kapsamında. İki adet taktörüm ile ülkemizin bu illetten bir an evvel kurtulması için. Elimden geleni yapmaya hazırım. Arz ederim

ahmet ciftci
ahmet ciftci - 1 yıl Önce

benim kayın pederim seksen yaşında benimle yaşıyor benimde dört çocuğum var dışarı çıkamıyoruz bizde yardımdan yararlanmak istiyoruz

Mehmet Ali Kaya
Mehmet Ali Kaya - 1 yıl Önce

Selamünaleyküm ben bir epilepsi hastasıyım ben çalışamıyorum eşim nefes darlığı var 2 kızım var Annem yaşlı 65 yaşında vefa destek kurum yardımına ihtiyacımız var her bir destek bir dua ister yardım edin bize ve yaralamak istiyoruz Allah emanet olun cep telefonu 05393758020 vali mithat mah koçibey 2.sok ev no 7 Van. İpek yolu

Cenk öztunç
Cenk öztunç - 13 ay Önce

Bakmakla yükümlü olduğum 5 nüfusum var kirada oturuyorum hiçbir gelir kaynağım yok yardımlarınızı bekliyorum

Esra demir
Esra demir - 12 ay Önce

İki cocuğum var eşim calişmiyo yardimci olursaniz seviniriz