Van’daki fırıncıların ekmek eylemi sürüyor!

Van’da geçtiğimiz haftalarda büyük gündem olan ekmek zammı ile ilgili kriz sürüyor. Önce 2 lira 50 kuruş olarak artırılan, daha sonra Vali Mehmet Emin Bilmez’in devreye girmesi ile eski fiyata çekilen ekmekle ilgili fırıncıların tepkisi sürüyor.

Van’daki fırıncıların ekmek eylemi sürüyor!

ŞEHRİVANHABER-NECMETTİN DURSUN

Van’daki ekmek fiyatında istediği zammı olamayan kent genelindeki fırıncılar kısmi eylemlerini sürdürüyor. Un zammından dolayı ciddi zararlar yaşadıklarını ve maliyeti karşılayamadıklarını belirten fırıncılar, Vali Bilmez’in kararından dolayı eski fiyattan devam ederken, zam kararının geri alınmasından bu yana farklı şekillerde boykotlar ortaya konuluyor. Geçtiğimiz günlerde pide fırınlarının ekmek çıkarmama yönündeki eyleminden sonra, önceki gün de Van’da kısıtlı sayıda ekmek çıkarılması ve günde 3 olan ekmek servislerinin bire düşürüldüğü açıklanmıştı.

FIRINCILAR YENİ BİR EYLEM YAPIYOR

Öte yandan fırıncıların bugün itibariyle yeni bir kısıtlamaya gittiği öğrenildi. Şehrivan’ın edindiği bilgiye göre fırınlar aldığı karar ile bugün itibariyle tüm ekmek servislerini durdurduğu öğrenildi. Sadece hastanelere ekmek verileceğini, bunun dışındaki hiçbir kamu kuruluşuna ve markete ekmek gidilmeyeceği kararını alan fırıncıların bu eylemi neticesinde kentte ciddi bir ekmek sorunu yaşanacağı öğrenildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2021, 10:41
YORUM EKLE