banner211

Vanlı çiftçi büyükbaş hayvanını "Milli Dayanışma Kampanyası"na bağışladı

Van'ın Tuşba ilçesinde çiftçilik yapan Sezgin Esici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" çağrısıyla başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek için bir büyükbaş hayvanını bağışladı. 

Vanlı çiftçi büyükbaş hayvanını "Milli Dayanışma Kampanyası"na bağışladı

Gedikbudak Mahallesi'nde yaşayan 57 yaşındaki 6 çocuk babası Esici, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde başlatılan kampanyayı öğrendikten sonra bir büyükbaş hayvanını bağışlamaya karar verdi.

Ailesinin de destek verdiği Sezgin Esici, özenle yetiştirdiği hayvanını mahalleye giden valilik ekiplerine teslim etti.

Hayvanı teslim alan Vali Yardımcısı Ferhat Atar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan kampanyanın öneminden söz ederek, 7'den 70'e herkesin destek verdiğini söyledi.

Esici'nin çok anlamlı bir bağışta bulunduğunu ifade eden Atar, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyası, tüm Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de ilgi görüyor. Bugün çiftçimiz hayvanını bağışlayarak bizleri gururlandırdı. En iyi danasını bağışladı. Çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini belirten Sezgin Esici ise "Kampanyaya en iyi hayvanımı bağışlamak istedim. Herkesin kampanyaya destek vermesini istiyorum. Zor bir sınavdan geçiyoruz. Bu dar günde devletimizin arkasında durmazsak Allah'a ne cevap vereceğiz?" ifadelerini kullandı.

Görevliler tarafından teslim alınan hayvanın satışından elde edilen geliri kampanya için açılan hesaba aktarılacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 13:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Allah yolunda
Allah yolunda - 1 yıl Önce

Allah kabul eylesin it ürür kervan yürür misali biz (milli dayanışma kampanyasına) elimizden geldiğince destek vereceğiz gün birlik ve beraberlik günüdür

vanlı
vanlı - 1 yıl Önce

BU ÇİFTÇİ ZEKASINA HAYRAN KALDIM. DEVLETTEN HİBE ALDIGI ONLARCA HAYVANDAN SADECE BİR TANESİNİ GERİ VERİP .BİDE UTANMADAN ÜSTÜNE HAVA ATIYOR SANKİ DEVLETİ KURTARMIŞ GİBİ.

Canik
Canik - 1 yıl Önce

Bereketli olsun

vaN
vaN - 1 yıl Önce

KEŞKE BEYNİNİ BAĞIŞLASA .ÇOK İŞE YARARMİŞ.

Mamoste
Mamoste - 1 yıl Önce

Ne de olsa koseyi rahmetli Hacı Babası da böyle Mert ve babayiğit bir insandı Bu gereksiz yorumları yapanlar dönüp kendilerine baksınlar hiçbir işe yaramayan klavye sahtekarları