banner211

VASİAD'DAN ÇAĞRI!

Van Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (VASİAD) adına Yönetim Kurulu Başkanı Halit Yakut, Van'da son zamanlarda artan madde kullanımına dikkat çekmek için yazılı bir açıklama yayınladı...

VASİAD'DAN ÇAĞRI!

Van Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği  (VASİAD) adına Yönetim Kurulu Başkanı Halit Yakut, Van'da son zamanlarda artan madde kullanımına dikkat çekmek için yazılı bir açıklama yayınladı.

 

Madde bağımlılığının herkesin ortak sorunu olduğuna vurgu yapan Halit Yakut, ailelere ve Sivil Toplum Kuruluşlarına madde bağımlığına karşı birlik olma çağrısında bulundu. Madde bağımlılığının herkesin üzerine gitmesi gereken bir mesele olduğunun altını çizen Yakut şu sözlere yer verdi: “Bu sorun şahsi bir sorun değil, sadece çocuğu bağımlı olan ailenin sorunu değil, bu hepimizin ortak yarası olan bir sorundur. Bunun için gençlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Gençlerimizin bu tuzağa düşmemesi için bütün STK'ların Kurum ve Kuruluşların ortak hareket etmesi gerekiyor. Madde bağımlılığı ile mücadele, bir kurumun tek başına çözeceği bir konu değil.”  

 

MADDE BAĞIMLIĞINDA YAŞ SINIRI DÜŞTÜ

Maddeye olan bağımlılıkta kullanım yaşının çok aşağılara düştüğüne dikkat çeken Yakut, “Maalesef bazı araştırmalara göre uyuşturucu kullanım yaşı 10 yaşına kadar düşmüş durumda. Bu memlekette bir çocuk zarar görüyorsa bilinmelidir ki herkes zarar görüyor. Yarın sizin çocuğunuzun da aynı duruma düşmesi mümkündür. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Onlarla daha yakından ilgilenmek, sorunlarını kulak ardı etmemek kötü alışkanlıklara yönelmelerini engeller. Gençlik enerjiktir, dinamiktir ve hareketlidir. Ya gençlere kendini gerçekleştirecek bir alan oluşturursunuz veya kendisinin bu alanı oluşturmasına ortam hazırlarsınız.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 06:41
YORUM EKLE