banner211

Başkan Aslan: “Yıl Bitmeden Projeleri Görmek İstiyoruz”

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, ilçede bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Aslan: “Yıl Bitmeden Projeleri Görmek İstiyoruz”

İlçe genelinde aile, esnaf ve mahalle ziyaretlerini sürdüren Başkan Vekili Sinan Aslan, ilk olarak Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Bahçıvan Mahallesi’nden Maraş Caddesi’ne çıkan ara sokaklarda yapılan alt yapı güçlendirme, parke taşı yenileme ve kaldırım çalışmasını inceleyerek, birim çalışanlarından bilgi aldı.

HER HAFTA 1-2 SOKAĞIMIZI ZİYARET EDİYORUZ

Başkan Vekili Aslan’ın bir sonraki durağı da Şerefiye Mahallesi Naci Bey Sokak oldu. Buradaki esnafla kafede bir araya gelen Aslan, yıl bitmeden ilçeye bağlı bütün sokakların projelerini görmek istediğini belirterek, “Çalışma arkadaşlarımızdan şehrin potansiyeli en yüksek sokaklarını ve caddelerini belirlemelerini istedim. Bizde bir takvim çerçevesinde her hafta 1-2 sokağımızı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretler sırasında bu sokaklarda ne yapabiliriz diye arkadaşlarımızla istişare ediyoruz. Burada en önemli tavsiye, fikir, görüş, beğeni siz değerli esnafımıza ait” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sayın kaymakamımıza mektup
Sayın kaymakamımıza mektup - 6 ay Önce

Sayın kaymakamım ilginizin farkındayız. Dileriz bütün birim yetkilileri ve çalışanları da sizin kadar istekli, gayretli ve ilgili olurlar. İlçemizde şu eksikler var:
■ Millet bahçesi. ■ Edremit ve Tuşba sınırları arasında kalan bölgede İpekyolu Sahil Bandı ve Yeşil kuşağı. ■ Çarşıdaki Sanat Parkı,Dabbağoğlu Parkı ve Ahmed- i Hani Parklarının yenilenmesi ve bakımı. ■ Eski Devlet Hastanesi ve Eski Askeri Gazino alanlarının park ve yeşil alan yapılması. ■ 400- 500 araçlık bir Çok Katlı Otopark. ■ Belediyenin kontrolünde olan iki üç adet büyük ölçekli Açık Otopark Meydanı. ■ Mahallelerin her birine Kapalı Semt Pazar Yerleri. ■ Balıkçılar Hali. ■ Köfteciler Çarşısı. ■ Modern bir Kitapçılar ve Sahaflar Çarşısı ■ Her mahallemize birer tane daha büyük ölçekli park- yeşil alan. ■ Bütün caddelerin ve ara sokakların kontrol edilmesi, bozuk ve yamalı olan, eksik ve kusurlu olanların gıcır gıcır bir asfalta kavuşturulması, kaldırım, oluk ve aydınlatmalarının da yapılması. ■ Mahallelerde yeni yol ve güzergahlar açılması, yolların genişletilmesi, asfaltlanması. ■ İlçedeki mevcut parkların ve yapılacak tüm parkların korunması, temizlenmesi, bakılması, güzelleştirilip iyileştirilmesi. ■ Şehrin her tarafında, cadde ve sokaklarda, mahallelerde, kanal ve derelerde rutin olarak temizlik, süpürme ve bakımların aksatılmaması. SAYIN KAYMAKAMIM BÜTÜN BİRİMLER VE BÜTÜN ÇALIŞANLAR BU PROJELERİ VE BU HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRİRSE İPEKYOLU MERKEZ İLÇEMİZ MARKA BİR İLÇE OLUR, MODERNLEŞIR, GÜZELLEŞİR, ADINDAN SÖZ ETTİRİR. UMARIZ BU EKSİK VE İHTİYAÇLARI SİZ GİDERİRSİNİZ. VARSIN BUNLAR İÇİN 30-40 MİLYON LİRA HARCANSIN AMA İLÇEMİZ KÖKLÜ SORUNLARINDAN VE EKSİKLERİNDEN KURTULUR. KADİRŞİNAS VANLILAR BU HİZMETLERİ VE EMEĞİ GEÇENLERİ UNUTMAYACAKTIR.