banner211

DBP HUSUMETLİ AİLELERİ BARIŞTIRDI!

Edremit İlçesi’nde aralarında husumet bulunan, Tunç ve Demir aileleri için bir barış yemeği düzenlendi.

DBP HUSUMETLİ AİLELERİ BARIŞTIRDI!

Edremit İlçesi’nde aralarında husumet bulunan, Tunç ve Demir aileleri için bir barış yemeği düzenlendi. DBP öncülüğünde düzenlenen yemeğe, husumetli ailelerin yanı sıra, HDP İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, DBP İl Eş Başkanı Münir Aras, HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Edremit Belediye Eş Başkan Vekili Nurhayat Çelik, HDP ve DBP Edremit İlçe Eş Başkanları, İmamlar Derneği, GÖÇ-DER ve aile mensupları katıldı.

 

DBP aralarından husumet bulunan Tunç ve Demir ailelerinin bir araya getirerek barıştırdı. HDP Milletvekili Adem Geveri’nin de katıldığı barış yemeği okunan dua ile başladı. Ardından, Tunç ve Demir ailelerinin büyükleri çağırılarak el sıkıştı ve bu barışın bozulmaması için söz verildi. Kısa birer konuşma yapan aile mensupları, bu barış yemeğinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, teşekkür ettiler.

 

ÇELİK: HUSUMETLER SON BULSUN

Kısa bir konuşma yapan Edremit Belediyesi Eş Başkan Vekili Nurhayat Çelik ise, aileler arasındaki husumetin son bulması için bir arada olduklarını belirtti. Çelik, “Devletin yıllardır biz Kürtler üzerinde en bilinen uygulamasıdır, bizi parçalayıp, bölüp, birbirine düşürmek. Bu politikaları boşa çıkarmak adına da aileler arasındaki bu husumetlerin son bulması, bu barış yemeğinin de kalıcı barışa vesile olması temenni ediyorum.” Diye konuştu.

 

GEVERİ: SORUNLARI KENDİMİZ ÇÖZMELİYİZ

Ardından konuşan HDP Van Milletvekili Adem Geveri ise, barış yemeğine katılan herkese teşekkür ederek, barışın egemen olması için önce kendi içimizde barışmamız gerektiğini belirtti. Geveri, “Öncelikle bu barış yemeğine katılan, bu yemeği organize eden, HDP ve DBP yöneticilerine, belediyemize teşekkürlerimi sunuyor, hoş geldiniz diyorum. Şuan Kürtler üzerinde oynanan kirli savaş politikaları gerçekten de içimizi acıtıyor. Bu yüzden biz bir yandan ittifakımızı kurmaya muhtacız, diğer yandan ise kalıcı barışı inşa etmemiz gerekiyor. İşte bu yüzden bu güzel organizasyonların olması bizi mutlu ediyor. Biraz olsun içimizi rahatlatıyor. Bir yandan çocuklarımızı öldürüyorlar, diğer yandan da kendi aramıza küslükler koyuyorlar. Bu devletin politikası, ama biz kendi aramızda oluşacak en ufak sorundan, en büyük soruna kadar hepsini kendimiz çözeceğiz. Bu yemekle Tunç ve Demir aileleri arasındaki husumetin barışla sonlanması son olmayacak, aramızdaki husumetlerin hepsi barışla sonlanacak.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 10:15
YORUM EKLE