banner211

Flaş! Çatak'ta işçilere bombalı saldırı! Ölü ve yaralılar var!

Van'da akşam saatlerinde gündeme bomba gibi düşen Çatak'ta çalışan işçilere yönelik terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırı ile ilgili Van Valiliği'nden açıklama geldi...

Flaş! Çatak'ta işçilere bombalı saldırı! Ölü ve yaralılar var!

ŞEHRİVAN HABER - Çatak ilçesinde yol çalışması yapan firma bünyesinde çalışan işçilere terör örgütü tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Ölü ve yaralı bilgisi haberi gelen patlama sonrası Van Valiliği'nden bombalı saldırı ile ilgili açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlimiz Çatak İlçesi Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylasına yol çalışması yapan yüklenici firmanın sivil servis aracına bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarınca saat 18.00 sıralarında EYP ile saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda aracta bulunan 2 işçi şehit olurken, 8 işçi de yaralanmıştır. Yaralı işçiler helikopterle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine  sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Şehit işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Tek amacı bölge halkına hizmet götürmek olan  sivil işçilere menfur saldırı düzenleyen Bölücü Terör Örgütünü ve arkasında duranları tel'in ediyoruz. Saldırı sonrası, bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 09:15
YORUM EKLE