banner211

Özalp çöplüğüyle ilgili ilk adım atıldı

Van Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Özalp Belediyesi’nin ortak projesiyle Özalp ilçe çöplüğü ıslah çalışmalarına başlandı.

Özalp çöplüğüyle ilgili ilk adım atıldı

ŞEHRİVAN HABER: Van Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Özalp Belediyesi’nin ortak projesiyle Özalp ilçe çöplüğü ıslah çalışmalarına başlandı.

Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Özalp Belediyesi’nin ortak projesiyle Özalp ilçesindeki vahşi çöp toplama alanı (çöplük) tarih oluyor. 4 dönüm arazi üzerinde bulunan çöplük tekniğe uygun olarak ıslah edilerek, herhangi bir olumsuzluğa neden olmaması için gaz bacaları yerleştirecek. Islah çalışması ardından da Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından alanda yeşil alan ve ağaçlandırma çalışması başlatıldı.

2019 yatırım planları arasında yer alan Özalp-Saray ‘Katı Atık Aktarma İstasyonu’ projesinin hayata geçirilmesiyle ilçelerde oluşan atıkların, tekniğine uygun olarak Van Büyükşehir Belediyesi’nin kurmuş olduğu Katı Atık Entegre Tesisi‘ne taşınması sağlanacak. İlçelerde uzun süredir çevre ve insan sağlığı açısından sorunlara neden olan vahşi depolama alanlarının tekniğine uygun şekilde yeniden doğaya kazandırılması sağlanacak. Van Büyükşehir Belediyesi, ekolojik temeldeki çalışmalarını aralıksız sürdürecek.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 09:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamit örnek
Hamit örnek - 2 yıl Önce

Çok güzel bir çalışma olmuş iyi çalışmalar dilerim