banner211

Antalya Film Festivali başladı!

ULUSLARARASI Antalya Film Festivali, geleneksel kortejiyle 52'nci kez sinemaseverle ve Antalyalı'larla buluştu.

Antalya Film Festivali başladı!

Festivalin yabancı konukları Jeremy Irons ve Kathleen Turner, üstü açık lüks araçlardan Antalyalı'ları selamladı.

 

Yarım asrı geride bırakan, Türkiye'de sinemanın en uzun soluklu festivali Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel kortejiyle 52'nci kez kapılarını açtı. Rixos Downtown Otel'den başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde sona eren kortejde festivalin yabancı konukları Jeremy Irons ve Kathleen Turner'la birlikte Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından Gülsen Tuncer ve eşi yönetmen Engin Ayça, oyuncu Tarık Ünlüoğlu, yönetmen Yılmaz Atadeniz ile sinema ve televizyon dünyasının genç yüzleri Begüm Birgören, İpek Karapınar gibi isimler yer aldı.

 

SAĞ KOLU SÖKÜK KOT CEKET

Üstü açık lüks otomobillere binen ünlü isimlerde ön sıra İngiliz oyuncu Irons'ın oldu. Ancak Irons, arka koltuğuna oturduğu otomobilde ön koltuğun azizliğine uğradı. Koltuk, tüm uğraşlara rağmen öne alınamayınca Irons arkaya sığamadı ve ön tarafta oturmak durumunda kaldı. Onun arkasındaki otomobile de Kathleen Turner bindi. Jeremy Irons'un kot ceketinin sağ kolunun sökük olması dikkati çekti. Kortej hazırlıkları sırasında ilgi odağı 'Papağan Cabbar' oldu. Önce yönetmen Atadeniz'in bindiği otomobili ziyaret eden Papağan Cabbar, sonra Gülsen Tuncer'in omzunda festival için Antalya'ya gelen ünlüleri selamladı. Papağan Cabbar bir ara Festival Direktörü Elif Dağdeviren'in omzuna kondu. Dağdeviren'in papağana alışması biraz zaman aldı. Festivalin açılış ve kapanış gecelerinde kadınlar için gece elbisesi zorunluluğu bulunurken, oyuncu Karapınar korteje yırtık kotla katılmayı tercih etti.

 

'UYUŞTURUCUYA DİKKAT' PANKARTI

Rixos Downtown Otel'den başlayan ve Konyaaltı Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Caddesi'nden Büyükşehir'e ulaşan korteje, geçtiği noktalarda Antalyalı'lar ilgi gösterdi. Kortej Antalyalıları selamlarken Oyuncu Gülsen Tuncer, korumalar aracılığıyla bir kişiye 20 lira gönderdi. Kortejin geçişi sırasında 'Türkiye Bağımlı Aileleri Dayanışma Grubu' da uyuşturucu tehlikesine dikkat çekmek için pankart açtı. Bu yıldan itibaren bir sosyal sorumluluk projesi olarak sürdürülecek festivalin geleneksel kortejinde bu yıl için tema 'Halkı Selamlama ve Farkındalık Yaratma' olarak belirlendi. Bu kapsamda festivale katılan oyuncuları Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çocuklar ve gençlerle birlikte karşıladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 20:38
YORUM EKLE