banner272

Doğu Anadolu'daki yerel basın temsilcileri Van'da buluşuyor!

Basın İlan Kurumu (BİK) ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Doğu Anadolu Bölgesi Yerel Basın Temsilcilerini Van’da buluşturacak.

Doğu Anadolu'daki yerel basın temsilcileri Van'da buluşuyor!

Türkiye'de yerel basının ve gazeteciliğin en önemli çatı kuruluşu olan Basın İlan Kurumu Van'da önemli bir toplantı düzenliyor.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ile birlikte Van'da iki gün sürecek bir toplantı düzenleyecek olan Basın İlan Kurumu'nun toplantısına Genel Müdürlük'ten önemli temsilciler ve gazeteciler katılacak. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Cavit Erkılınç, BİK Servis müdürleri ve BİK Van Şube Müdürlüğü ile yerel basın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek program iki gün sürecek. Yerel medya buluşmasında Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray açılış konuşmalarını yapacak. Program kapsamında Bitlis, Hakkâri ve Muş’tan gelen basın temsilcilerinin katılımıyla, arama konferansı gerçekleşecek. Dr. İsmail Çağlar ve İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel de yerel basına yönelik eğitimleriyle programda yer alacak.

GAZETECİLER DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ VE FIRSATLARI KONUŞACAK

Van’da düzenlenecek programın ilk gününde, son yıllarda ve özellikle pandemi sürecinde hızla yaygınlaşan internet ve ona bağlı gelişen teknolojiler ile küresel salgından kaynaklı ekonomik kayıplara karşı, dijital mecraların doğru kullanımı ve fırsatların değerlendirmelerini içeren “Yapısal ve Dijital Dönüşüm Sürecinde Yerel Gazeteler: Riskler ve Fırsatlar” konulu panel düzenlenecek. Moderatörlüğünü İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel’in yapacağı panelin panelistleri ise BİK İlan Hizmetleri Müdürü İdris A. Çam, BİK Kurumsal İletişim Müdürü Türker Çeltik ve BİK İnsan Kaynakları Şefi Cenk Koray Doğan olacak.

SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULACAK

Buluşmanın ikinci gününde gerçekleşecek “Doğu Anadolu Bölgesi Yapısal ve Dijital Dönüşüm Sürecinde Yerel Gazeteler” başlıklı arama konferansında Van, Bitlis, Hakkâri ve Muş illerinden resmi ilan yayınlama hakkını haiz yerel gazete temsilcileri; yerel gazetelerin ekonomik sorunlarının yanı sıra yetişmiş personel azlığı, teknolojik altyapı yetersizliği, mesleki ilke ve politikaların yıpranması, niteliksiz içerik üretimi, reklam potansiyelinin diğer mecralara yönelmesi gibi yapısal birçok ortak soruna dair görüş ve çözüm önerilerini sunacaklar.

PROGRAMA KATILAN GAZETECİLERE SERTİFİKA VERİLECEK

BİK’in, DAKA Teknik Destek programı çerçevesinde düzenlediği yerel basın buluşmasının hedefleri arasında yerel basının daha iyiye ulaşması, gelişmesi için yapılması gerekenler, Basın İlan Kurumu ve Kalkınma Ajansları, KOSGEB, İŞKUR gibi paydaşların sektörel destekleri, ortak hedefler belirlenmesi ve sektörün dijitalleşme sürecinde entegrasyonu ve güçlendirilmesi de bulunuyor. Elite World Van Hotel’de, 30 – 31 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan programın sonunda katılımcılar için sertifika töreni düzenlenecek

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner269

banner260