banner254

Bayramda Kovid-19 aşısı yapılacak mı?

Ramazan bayramı yaklaştıkça en çok merak edilen soruların başında, bayramda aşı yapılacak mı? Sorusu yer alıyor. Sağlık Bakanlığı’ndan konuyla ilgili açıklama geldi.

Bayramda Kovid-19 aşısı yapılacak mı?

Sağlık Bakanlığı, ramazan bayramı döneminde kovid-19 aşısı yapılması hakkında açıklama yaptı. 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Aile Sağlığı Merkezleri'nin açık veya kapalı olması aile hekimliklerinin inisiyatifine bırakıldı. Vatandaşlar aşı randevularını hastanelere yönlendirebilecek ya da bayram sonrasına erteleyebilecek.

RAMAZAN BAYRAMINDA AŞI YAPILACAK MI?

Sağlık Bakanlığı aile hekimlerinin talebi üzerine Ramazan bayramı dönemi için yeni bir karar verdi.

10-11-12 Mayıs tarihlerinde Aile Sağlığı Merkezlerinin açık veya kapalı olması aile hekimliklerinin tercihine bırakıldı.

Kapalı Olacak oktalar İçin Aile Hekimleri Kendi Planlamalarını Yapacak

Aile Sağlığı Merkezlerinden aşı randevusu alanlar randevularını bayram sonrası erteleyebilecek. İsteyenler için de randevular hastanelere yönlendirilip yapılabilecek.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ‘hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs Pazartesi ve 11 Mayıs Salı günleri tam gün, 12 Mayıs Çarşamba günü yarım gün idari izinli’ sayıldıkları hatırlatıldı.

İZİN YAPABİLECEKLER

Aile hekimleri ve aile sağlığı merkezlerinin talepleri doğrultusunda yeni karar alındı.

Buna göre ilgili tarihlerde hizmet ihtiyacına göre TSM/İSM’lerde ilçe yöneticileri, Aile Sağlığı Merkezleri'nde ise aile hekimleri birimlerine kayıtlı nüfustaki kişilerin koruyucu sağlık hizmetlerini önceleyerek kendi planlamalarını yapacak.

HABER365

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 11:18
YORUM EKLE