Demirtaş'tan da erken seçim çağrısı geldi!

Liderlerden ardı ardına erken seçim çağrıları gelmeye devam ederken HDP'nin tutuklu eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'tan da aynı çağrı geldi.

Demirtaş'tan da erken seçim çağrısı geldi!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in erken seçim açıklamalarından sonra bir çağrı da Selahattin Demirtaş'tan geldi.

Edirne Cezaevi’nde beş yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medyada hesabından erken seçim çağrısında bulundu.

İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Demirtaş, “Ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerini, işçilerin, çiftçilerin alın terini yabancılar bedava alabilsinler diye, Hükümet liranın değerini bilerek düşürüyor. Amaçları ülkeye biraz döviz girmesini sağlamak. Bunun adı vatanı satmaktır ve bunu Türk milliyetçileri yapıyor” dedi.

Artan yoksulluğa dikkat çeken Demirtaş, “Öte yandan milyonlarca vatandaş ucuz ekmek kuyruklarında saatlerce bekleyecek kadar yoksulluk içinde. Oysa asgari ücret alan bir Almanya vatandaşı, istese bir halk ekmek büfesini komple satın alabilir” paylaşımında bulundu.

Erken seçim çağrısında bulunan Demirtaş, “Türkiye toplumu bu durumu hak edecek ne yapmış olabilir, son seçimde çoğunlukla yanlış kişiye oy vermenin dışında? Ne yazık ki halkın durumu çok kötü ve yoksulluk, her geçen gün sefalete dönüşüyor. Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim” dedi.

“Türkiye yoksul bir ülke değil. Sadece, çok kötü yönetiliyor” diyen Demirtaş, “Neyse ki gidişatı düzeltmek elinizde. Yapacağınız en acil şey seçim istemek ve ülkeyi satanlara derslerini sandıkta vermek. Sonrasında, işlerin ne kadar hızlı düzeldiğini görünce çok şaşıracaksınız.  #SeçimHemenŞimdi” paylaşımında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SEYFULLAH
SEYFULLAH - 10 ay Önce

SEN ÇOK YAŞA SEVGİLİ DEMİRTAŞ KARDEŞ YÜCE ALLAH SENİN YARDIMCIN OLSUN."ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM"