banner211

ENGELLERİ AŞTI 2 MADALYAYLA DÖNDÜ

Erzurum'da yaşayan işitme engelli karateci Volkan Kardeşler, Avrupa şampiyonasında bir gümüş ve bir bronz madalya kazandı.

ENGELLERİ AŞTI 2 MADALYAYLA DÖNDÜ

Erzurum'da yaşayan işitme engelli karateci Volkan Kardeşler, Avrupa şampiyonasında bir gümüş ve bir bronz madalya kazandı.

 

Geçtiğimiz hafta Ermenistan'da yapılan İşitme Engelliler Avrupa Şampiyonası'nda tatamiye çıkan milli sporcu Volkan, 75 kiloda Avrupa ikincisi, açık sıklette de Avrupa üçüncüsü oldu. Yaklaşık 10 yıldır karate yapan 18 yaşındaki milli sporcu, yaptığı açıklamada, hedefinin, 2016'da Samsun'da yapılacak dünya şampiyonasında birincilik kürsüsüne çıkarak İstiklal Marşı'nı okutmak olduğunu söyledi. Amacına ulaşmak için çalışmalarını antrenör Ahmet Çelebi ile yoğun bir tempoda sürdüren Volkan, konuşma güçlüğü çektiği için verdiği kısa mesajda, "Hedefim dünya şampiyonasında birinci olup, İstiklal Marşımızı okutmak. Engelliler için spor yapmak engel değildir. Herkesi spor yapmaya davet ediyorum" dedi.

 

"VOLKAN'IN BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUM"

Milli sporcunun antrenörü Çelebi, Volkan'ın sporla engellerini aştığını ifade ederek, onun başarısıyla gurur duyduğunu kaydetti. Volkan'ın şampiyonada, Türk milli takımı içinde iki madalya kazanan tek sporcu olduğuna dikkati çeken Çelebi, engellilere imkan tanınması halinde önemli başarılara imza atacaklarına inandığını dile getirdi. Çelebi, Volkan'ın uzun süredir düzenli şekilde antrenman yaptığını ve bunun semeresini madalyalarla aldığını vurgulayarak, "İnşallah 2016'da Samsun'da dünya şampiyonası yapılacak, bu şampiyonada ülkemizi temsil edecek. Hedefimiz Volkan'ın dünya şampiyonu olması. Yine 2017 yılında Samsun'da 23. Deafolimpik Oyunları yapılacak. Volkan'ın burada da yarışarak ülkemize madalya kazandıracağını ümit ediyorum" değerlendirmesinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2015, 09:23
YORUM EKLE