banner211

Van’da Ücretsiz Futbol Okulu Açılıyor

Van merkez İpekyolu Belediyesi çocuklara ve gençlere yönelik Bostaniçi Mahallesi’nde 10-14 yaş aralığındaki bireylere yönelik futbol okulu açıyor.

Van’da Ücretsiz Futbol Okulu Açılıyor

İpekyolu Belediyesine bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından daha önce ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik farklı spor branşlarında eğitimler ve etkinlikler yapılıyordu. Bu etkinliklere tüm dünyada ve Türkiye'de yaşanan korona virüs pandemisi sebebiyle ara verilmişti. Yeni normal olarak adlandırılan bu süreçte çocukların, gençlerin nitelikli bir şekilde sporla ilgilenmeleri ve profesyonel anlamda eğitimler almaları için maske, hijyen kuralları gözetilerek,

"Şehr-i Spor İpekyolu" ilkesiyle faaliyetlerine ivme kazandırarak devam eden Gençlik ve Spor Müdürlüğü Bostaniçi Mahallesinde bulunan Bostaniçi Semt Sahasında İpekyolu Belediyesi Spor Akademisi bünyesinde Bostaniçi Futbol Okulu açıyor.

"Başvurular 2-12 Kasım tarihleri arası yapılacak"

İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bünyemizde bulunan akademinin kapsamını genişleterek, Bostaniçi Mahallesi’nde ücretsiz Futbol Okulu açıyoruz. 10-14 yaş aralığındaki kız ve erkeklerin başvuru yapabileceği, 150 kişilik kontenjan ile sınırlı olacak Futbol Okuluna başvurular 2 Kasım 2020 Pazartesi ile 12 Kasım 2020 Perşembe günü İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Bostaniçi Semt Sahasında yapılabilecek. Başvuru için gereken evraklar ise veli izin belgesi, kimlik fotokopisi ve HES kodu olacak. Başvuru yapacaklar veli izin belgesini başvuru adreslerinden temin edebilecekler. İpekyolu Belediyesi Spor Akademisi olarak sporu şehrimizin her mahallesine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda sporu tabana yayıyor ve spor kültürünün pekişmesi için çalışmalarımızın devam edeceğini belirtmek istiyoruz" denildi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 08:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Biirisi
Biirisi - 6 ay Önce

Kayıtlar nasıl yapilacak

Biirisi
Biirisi - 6 ay Önce

Kayıtlar nasıl yapilacak

Birhat
Birhat - 4 ay Önce

Futboolcu olmak istiyorum

Birisi
Birisi - 3 ay Önce

Su an açıkmı

Ezgi ırmak
Ezgi ırmak - 2 ay Önce

Şu an açıkmı vanın neresinde ücretsiz mi

Harun
Harun - 2 ay Önce

Başarılar

Harun
Harun - 2 ay Önce

Kayıtlar nasıl yapılacak

Ben
Ben - 1 ay Önce

Lütfen ben bir kızım ve bende katolmak istiyorum