banner211

Vanlı sporcular milli takıma

Vanlı judocular Ejder Toktay ve Mustafa Ayhan, Konya’da yapılacak olan Yıldız Erkekler Milli Takım kadrosuna çağırıldılar.

Vanlı sporcular milli takıma

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, önemli başarılara imza atan sporcuların milli takım kadrosuna çağrılmasından büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu belirterek, “İlimizde judo gün geçtikçe ilerlemekte ve başarılı sonuçlar almaktayız. Bundan dolayı başta antrenörlerimizi ve sporcularımızı kutluyor, katılacakları kampta ve bundan sonraki müsabakalarda kendilerine şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Judo Antrenörü Rakip Aslan ise, “Öncelikle ilimizde judo branşına katılımların her geçen gün artmasından dolayı mutluluğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu katılımların sebebi ise sporcularımızın Türkiye’de ilimiz adına katıldığımız her müsabaka ve şampiyonalarda aldığımız başarılarla duyuldukça insanlarda spora ilgi ve alakalarının artma hissi uyandı. Bizlerde sporcularımızın bu başarıları ile gurur duyduk. Bu gururu ve mutluluğu bana yaşatan sporcularım Ejder Toktay ve Mustafa Ayhan’a bundan sonra katılacakları kamplarda ve şampiyonlarda başarılar diliyorum” diye konuştu. 30 Mayıs-1 Haziran 2014 tarihleri arasında Karaman’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nda 34 kilogramda Türkiye üçüncüsü olan Ejder Toktay ise, “İlimizde ben ve takım arkadaşım Mustafa Ayhan’ın milli takım kampına çağırılmamız bizleri çok mutlu etti. İlimizi böyle güzel farklı başarılarda temsil etmek hem gurur verici hem de her sporcunun hayali bence. Buradan gerek antrenman sırasında gerek katıldığımız müsabakalarda en büyük desteği bizlerden esirgemeyen antrenörümüz Rakip Aslan’a sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 11:33
YORUM EKLE

banner246