banner290

WhatsApp'ta bir devrin sonunu getirecek yeni özellik! Artık yapamayacaksınız

Aylık 3 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp yeni özelliğini getirmek için kolları sıvadı. Anlık mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için yeni özellikler getiriyor.

WhatsApp'ta bir devrin sonunu getirecek yeni özellik! Artık yapamayacaksınız

Meta çatısı altında faaliyet gösteren şirket ekran görüntüsü alma devrini kapatacak özelliği yakın zamanda kullanıcılarla buluşturacak.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALINAMAYACAK

WABetaInfo'nun haberine göre; WhatsApp ekran görüntüsü alımını sonlandıracak özelliği test etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan özellik WhatsApp'ın beta sürümündeki kullanıcıların erişimine açıldı. Yeni özellik ile birlikte WhatsApp'ta 'bir kez görüntüle' seçeneğiyle gönderilen mesajlar için ekran görüntüsü alınamayacak. 

WABetaInfo'nun paylaştığı ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere 'bir kez görüntüle' seçeneğiyle gönderilen mesajlarda bir uyarı metni çıkacak. Mesajı göndermeden önce WhatsApp, "Şu an tek sefer görüntülenmelik bir mesaj gönderiyorsunuz. Karşı tarafın bu mesajın ekran görüntüsünü alamaz" ifadeleri yer alıyor.

Henüz test aşamasında olan özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER