WhatsApp’ın yeni özelliği nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp kaybolan mesajlar veya diğer ismiyle süreli mesajlar özelliği nasıl etkinleştirilir? WhatsApp’ın bu yeni özelliğinin ayrıntıları haberimizde.

WhatsApp’ın yeni özelliği nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Tartışmalı gizlilik sözleşmesi sonrası büyük tepkiler alsa da hala en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda. Dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp’ın yeni özelliğini nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz. WhatsApp uygulamasında gönderdiğiniz mesajların bir süre sonra kaybolmasını istiyorsanız bu adımları takip etmenizi öneriyoruz. WhatsApp kaybolan mesajlar, kısa bir süre önce kullanıma sunulmuştu. Bu özellik sayesinde yolladığınız mesajlar belirli bir süre sonra kayboluyor.

WHATSAPP KAYBOLAN MESAJLAR KULLANMA REHBERİ

Süreli mesajlar özelliği, sadece etkinleştirdikten sonraki mesajları etkiler. Etkinleştirilmeden önce gönderilen ve alınan mesajlar, bu özellikten etkilenmez. Süreli mesajları, bireysel sohbetlerde her iki kullanıcı da etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilir. Grup sohbetlerinde süreli mesajları yalnızca yönetici etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilir. Bir kullanıcı yedi günlük süre içinde WhatsApp’ı açmazsa mesaj kaybolur.

Ancak WhatsApp açılana kadar mesajın ön izlemesi bildirimlerde görünmeye devam eder. Kullanıcı süreli mesajı cevapladığında, alıntılanan metin yedi gün sonra bile sohbette kalmaya devam edebilir. Süreli mesaj özelliğinin devredışı olduğu sohbetlerde bu özellik çalışmayacaktır. Kullanıcılar mesaj kaybolmadan önce yedekleme oluştururlarsa süreli mesaj yedeklemeye de dahil edilir. Süreli mesajlar, kullanıcılar yedeklemeyi geri yüklediğindeyse silinir.

HABER7

YORUM EKLE

banner269

banner260