banner290

Xiaomi Mix Fold 2’nin tanıtım tarihi belli oldu! İşte Xiaomi Mix Fold 2’nin benzersiz özellikleri

Bildiğiniz gibi Samsung, heyecanla beklenen yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’ü yarın resmi olarak tanıtacak. Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarını tanıtmasıyla birlikte bu tarz telefonlara ilginin daha da artması bekleniyor.

Xiaomi Mix Fold 2’nin tanıtım tarihi belli oldu! İşte Xiaomi Mix Fold 2’nin benzersiz özellikleri

Görünüşe göre Xiaomi de artan bu ilginin momentumunu kullanmak istiyor. Çünkü Samsung’un katlanabilir telefonlarını tanıtacağı etkinlikte sadece bir gün sonra Xiaomi de kendi katlanabilir telefonunu da tanıtacak.

Akıllı telefon pazarına yönelik sızıntılarıyla tanınan Ice Universe hesabı tarafından sızdırılan bir afişte yer alan bilgilere göre Xiaomi, bir süredir gündemde olan yeni katlanabilir telefonu Xiaomi Mix Fold 2’yi 11 Ağustos’ta düzenleyeceği etkinlikte resmi olarak tanıtacak.

Normalde Xiaomi yeni telefonlarını tanıtacağı etkinlikleri günler önceden duyurur. Ancak bu kez şirketin daha sürpriz bir tanıtım yapacağı söyleniyor. Bu sürpriz tanıtım için de 11 Ağustos oldukça uygun görünüyor. Çünkü 11 Ağustos’ta Xiaomi CEO’su Lei Jun, üçüncü çeyreğin mali sonuçlarını paylaşmak için bir konferansta yatırımcılarla buluşacak. İşte Xiaomi Mix Fold 2’nin de bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

11 Ağustos’taki bu etkinlik, Ice Universe tarafından sızdırılan bilginin doğru olma ihtimalini epey kuvvetlendiriyor. Elbette bu bilginin doğru olup olmadığını iki gün içinde öğrenmiş olacağız.

Daha önce gelen bilgilere bakılırsa Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonu Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alacak. Ayrıca Mix Fold 2’nin Xiaomi’nin 200 megapiksel kameralı ilk telefonu olacağı söyleniyor.

Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

YORUM EKLE