banner290

Çözüm süreci yeniden başlayacak mı? Erdoğan cevapladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı

Çözüm süreci yeniden başlayacak mı? Erdoğan cevapladı...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir" dedi.

Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Çözüm süreci diye bir şey söz konusu değil"

Bir gazetecinin "8 yıl aradan sonra Öcalan'ı, avukatlarının İmralı'da ziyaret etmesi muhalefet tarafından 'yeni bir çözüm süreci' olarak da yorumlandı" demesi üzerine Erdoğan, "Bir çözüm süreci diye bir şey söz konusu değildir" değerlendirmesinde bulundu. "8 yıl oldu mu?" diye soran ve "Avukatları öyle açıkladı" yanıtını alan Erdoğan, "Avukatları için öyle olabilir de avukatların dışındaki aile için? Daha geçenlerde kardeşini gönderdik. Biz müsaade ettik ona. Mehmet (Öcalan) gitti. Onu saymıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Abdullah Öcalan’ın mesajları ve neden şimdi?

Abdullah Öcalan'dan 2 mesaj: Suriye'de Türkiye'nin hassasiyetlerine duyarlı olunmalı, açlık grevleri ölüm noktasına taşınmamalı

"Adayımız Binali Yıldırım Bey'dir"

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul kararının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşüp görüşmediği sorulan Erdoğan, "Az önce kendisiyle bir telefon görüşmesi yaptım. Hem ramazan-ı şeriflerini kutladım hem de verilen kararın ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundum" ifadelerini kullandı.

"Bahçeli ile yine bir ortak miting bekleyelim mi?" sorusuna Erdoğan, "Onları henüz daha görüşmüş değiliz. Tabii bu arada bir araya gelip bu süreci değerlendirmemiz, inanıyorum ki İstanbul'umuz için çok çok faydalı olacaktır" cevabını verdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın adaylığıyla ilgili pek çok yorum yapıldığı hatırlatılarak, "Siz ne diyorsunuz? Karar nedir? Başka bir ismin aday olma ihtimali var mı?" sorusu üzerine Erdoğan, "Bu soruları soranlar herhalde seçim kanunlarını hiç bilmiyorlar. Hiç bilmediklerinden dolayı da bu tür yollara başvuruyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. İstanbul'daki bu seçimin adayları bellidir, şu anda bizim adayımız da Binali Yıldırım Bey'dir" dedi.

Muhalefet partilerinin 24 Haziran seçimlerinin de iptal edilmesi yönünde değerlendirmelerinin olduğu hatırlatılması üzerine  Erdoğan, "O değerlendirmelerin hepsi bizim değerlendirmelerimizin dışında. Biz artık tek değerlendirme yapıyoruz, o da İstanbul'da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimidir" karşılığını verdi.

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:19
YORUM EKLE