SÜRÜLERİN SERTİFİKALI ÇOBANLARI

Gevaş ilçesinde 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' Projesi kapsamında kurs gören 15 çobana sertifika verildi. Sertifikasını almaya gelemeyen bir çobanın sertifikası ise Gevaş Tarım İl Müdürü Suat Özek tarafından sürüsünün başında verildi...

SÜRÜLERİN SERTİFİKALI ÇOBANLARI

Gevaş ilçesinde 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' Projesi kapsamında kurs gören 15 çobana sertifika verildi. Sertifikasını almaya gelemeyen bir çobanın sertifikası ise Gevaş Tarım İl Müdürü Suat Özek tarafından sürüsünün başında verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) il müdürlükleri ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen proje kapsamında, Gevaş ilçesinde 15 sürü yöneticisi adayı 23 gün eğitim gördü. Eğitimin sona ermesiyle sertifika almaya hak kazanan kursiyerler için Gevaş Öğretmenevi'nde tören düzenlendi. Törenin ardından eğitimi tamamlanan 15 kursiyere sertifikaları verildi. Sertifikalarına alan çobanlar çok mutlu olduklarını söyledi. Yine sertifika almaya hak kazanan, sertifikasını almaya gelemeyen bir çobanın sertifikası ise Gevaş Tarım İl Müdürü Suat Özek tarafından sürüsünün başında verildi.

PROJE ÖRNEK OLACAK

Projeyle çobanların yaptıkları işi daha bilinçli ve daha profesyonel olarak yapacağını söyleyen Kaymakam Nedim Akmeşe, “Çobanlık mesleği çok meşakkatli bir iş. Dağda, bayırda, merada zor şartlar altında emek vererek hem kendi ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar. İnanıyorum ki bu proje örnek olacaktır. Sertifika almaya hak kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum.” Dedi.


Orhan AŞAN-ŞEHRİVAN

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER