banner278

Edremit TOKİ yolu modern görünüme kavuştu!

Van Büyükşehir Belediyesince yapılan 4,5 kilometrelik Edremit TOKİ yolu tamamlandı.

Edremit TOKİ yolu modern görünüme kavuştu!

Kentte başlattığı yol yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Edremit ilçesindeki Nur Tatar Spor Salonu ile Van Çimento Fabrikası arasında bulunan 4.5 kilometrelik Edremit TOKİ yolunu tamamladı. Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nca yapılan yol çizgi ve trafik levha çalışmaları ile modern bir görüntüye kavuşan yolda bisiklet yolu, aydınlatma, peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları da yapılacak.


TOKİ YOLUNDA NELER YAPILDI? 
Fen işleri Dairesi Başkanlığı tarafından iki etap şeklinde yapılan TOKİ yolunda yıpranan asfalt kaldırılarak, dolgu, yarma, reglaj ve sanat yapıları, asfalt ve yol çizgi çalışmaları tamamlanırken, yolun sağ şerit tarafına kaldırım, sol şerit tarafına ise bisiklet yolu yapılıyor.


Erenkent, (Yeni TOKİ) Erdemkent, (Eski TOKİ) Esentepe, (Kiracılar TOKİ) ve Edremit ilçesine ulaşımı sağlayan yol, yapılan çalışmalarla daha güvenli ve konforlu hale getirilirken, modern bir görünüme de kavuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vansever
Vansever - 3 ay Önce

Modern görünüm bu mu? Eğer modern ve işlevsel bir yol düşünülseydi biraz daha genişletilirdi ve yılan gibi kıvrımlar yerine düz bir yol yapılıp Vangölünün eşsiz görüntüsüyle küçük ticari alanlara imkan saglanırdı. Aynı zamanda yürüyüş yolu ver ağaçlandırma yapılarak iç açıçı yapılmalıydı. Bu yapılanın ne insani tarafı var nedir de modern!!!

İlhami ÖZSENOGLU
İlhami ÖZSENOGLU - 3 ay Önce

Dileriz o çorak ve kuru tepeler agaclandirilip daha güzel bir hale getirilir

Çağrı
Çağrı - 3 ay Önce

darısı çevre yoluna...