banner254

Giresun’da selde iş yerleri hasar gören berberlere Van'dan destek

Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı, Giresun'da selden zarar gören berber ve kuaförlerin iş yerlerini düzenledi, mobilya ve malzeme desteğinde bulundu.

Giresun’da selde iş yerleri hasar gören berberlere Van'dan destek

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Giresun'un Dereli ilçesinde 22 Ağustos'ta meydana gelen sel felaketinde iş yerleri zarar gören esnafa Van'dan yardım eli uzatıldı.

Van Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığının başlattığı kampanya kapsamında selden zarar gören 7 berber ve kuaförün iş yeri onarılarak açılışı yapıldı.

Alınan malzemeleri berber ve kuaförlere teslim eden oda Başkanı Veysel Koç, 2011'de büyük bir deprem yaşadıklarını söyledi.

Van'a ülkenin dört bir yanından yardımların gönderildiğini belirten Koç, şunları kaydetti:

"Şimdi sıra bizde. Bizde elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Desteğimiz büyük bir memnuniyet oluşturdu. Van ile Giresun arasında kardeşlik köprüsü kurduk. Başta Giresun Valimiz Enver Ünlü olmak üzere tüm yetkililer bizi sevgiyle karşıladı. Bize gösterdikleri misafirperverlik ayrıca mutlu etti."

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Konuk
Konuk - 9 ay Önce

Olmasi gereken, ulusal bazda erdemli esnaf dayanismasi. Tam bir ahilik geleneği ornegi.. Vanli kardeslerimi bu ornek davranislarindan dolayi kutlarim..

Vanlı
Vanlı - 9 ay Önce

Tebrik ediyorum. Kardeşlik misali