Haftalık vaka sayıları açıklandı... En az vaka oranında Van yine zirvede!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haftalık vaka sayısı tablosunu paylaştı. Açıklanan rakamlara göre Van geçtiğimiz haftalardan bu yana en düşük vaka sayısı ile yine zirvede yer aldı.

Haftalık vaka sayıları açıklandı... En az vaka oranında Van yine zirvede!

ŞEHRİVAN HABER/Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haftalık vaka sayısı tablosunu paylaştı. Açıklanan rakamlara göre Van geçtiğimiz haftalardan bu yana en düşük vaka sayısı ile yine zirvede yer aldı. Bakanlık tarafından açıklanan 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı il bazında Van, geçtiğimiz hafta 2.44 vaka oranını 2.09 orana düşürerek zirvede kalmayı başardı.

VAKA ORANI EN ÇOK ARTAN İLLER

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vaka oranı artan 9 ili açıkladı, “Vaka sayısı en çok artan il Kırklareli olurken, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Ordu, İstanbul, Giresun illeri Kırklareli'ni takip etti.” Haritaya göre, İstanbul'da 100 bin kişide görülen vaka sayısı 303,51, Ankara'da 129,82, İzmir'de 68,54 oldu.

9 AY SONRA İLK KEZ GÜNLÜK VAKA SAYISI 50 BİNİ GEÇTİ

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye'de son 24 saatte 54 bin 724 yeni vaka tespit edildi, 137 kişi hayatını kaybetti. Türkiye'de vaka sayıları en son 22 Nisan 2021'de 50 bini geçmişti. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşları Omicron varyantına karşı uyardı ve "Tedbirlere her yerde aynı ciddiyetle uyulmalıdır" ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE