banner211

Sokağa çıkma kısıtlamasında ilk 2 gününde marketler açık olacak!

81 ilde 23, 24, 25 ve 26 Nisan'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Uygulama öncesi marketlerin çalışma saatlerinde düzenlemeye gidildi. Buna göre, marketler bugün saat 23:00'a kadar açık olacakken 23 Nisan ve 24 Nisan'da 09.00-14.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasında ilk 2 gününde marketler açık olacak!

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, 23, 24, 25 ve 26 Nisan'da uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderildi. Genelgeye göre daha önceki kısıtlamalardan farklı olarak marketler ve bakkallar sokağa çıkma yasağının ilk 2 günü belirli saatlerde açık olacak ancak hafta sonuna denk gelen 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar günleri marketler ve bakkallar kapalı olacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi market çalışma saatlerine düzenleme 

Uygulamanın günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla, ramazanın başlayacak olması nedeniyle 21 Nisan Salı ve 22 Nisan Çarşamba günleri market ve bakkalların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlendi.

MARKETLER İLK 2 GÜN SAAT KAÇTA AÇILIP KAPANACAK? 

İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alınacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak.Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 23 Nisan Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri marketler ve bakkallar 09.00-14.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Bu kapsamda vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelliler hariç) ikametlerine en yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında marketler ve bakkallar evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

FIRINLAR DA AÇIK OLACAK

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince fırınlarda daha önceki haftalarda olduğu gibi hizmet verecek...

HABER7

YORUM EKLE