Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Muradiye Kaymakamlık arasında imzalanan protokolle TYP çerçevesinde 6 aylığına çalıştırılacak 50 kişi kurayla belirlendi. TYP programı kapsamında Van Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından Muradiye Kaymakamlığına alınacak 50 kişi için kura yapıldı. Muradiye Halk Kütüphanesi konferans salonunda yapılan kuraya kaymakamlık çalışanları, Noter Kâtibi ve başvuru yapan vatandaşlar katıldı. 416 kişinin başvurduğu kura sonucunda belirlenen 50 kişinin önümüzdeki günlerde işbaşı yapacağı belirtildi.

Tarımsal destekleme ödemeleri ne zaman yatırılacak? Bakan Yumaklı duyurdu Tarımsal destekleme ödemeleri ne zaman yatırılacak? Bakan Yumaklı duyurdu

ERCİŞ TYP KURALARI ÇEKİLDİ

Erciş Kaymakamlık arasında imzalanan protokolle TYP programı kapsamında 6 aylığına çalıştırılacak 100 kişi kurayla belirlendi. Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde Van Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından Erciş Kaymakamlığına alınacak 100 kişi için kura yapıldı. Erciş Kaymakamlık konferans salonunda yapılan kuraya kaymakamlık çalışanları, Noter Kâtibi ve başvuru yapan vatandaşlar katıldı. 744 kişinin başvurduğu kura sonucunda belirlenen 100 kişinin önümüzdeki günlerde işbaşı yapacağı belirtildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI