banner290

Vali Bilmez ve beraberindeki heyet Van'ın taleplerini Bakan Kurum'a iletti!

Vali Mehmet Emin Bilmez, Ak Parti Van Milletvekilleri ile birlikte Van’daki çalışmalar hakkında bilgi verilirken, Bakan Kurum’a talepler iletildi.

Vali Bilmez ve beraberindeki heyet Van'ın taleplerini Bakan Kurum'a iletti!

Vali Mehmet Emin Bilmez, Ak Parti Van Milletvekilleri ile birlikte Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

"Büyük Şehir Belediyesinin İmar Yönetmeliği onaylandı"

Bakan Kurum ile yapılan toplantıda Büyük Şehir Belediyesinin İmar Yönetmeliği onaylandı. Van Gölü Havzası Koruma statüsü çalışmalarının devam etmesi için Bakan Kurum destek sözü verdi. Ayrıca Edremit, Tuşba ve İpekyolu ilçelerindeki millet bahçelerindeki çalışmalarına destek verileceği belirtildi.

"Van Gölü’nün dip çamur temizliği için 5 milyon TL ek ödenek"

Van’ın en önemli değeri olan Van Gölü’nün dip çamur temizliği için 5 milyon TL ek ödenek verildi. Edremit Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Alanına onay çıktı. İlçe belediyelerine çöp konteyneri, hibe ve kredi destekleri verilecek.

"Van’ın talepleri Bakan Kurum'a iletildi"

Vali Mehmet Emin Bilmez, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyarette Van’ın taleplerini ilettiklerini belirterek, “Sayın Bakanımız, taleplerimize her zaman olduğu gibi bu ziyaretimizde de destek verdi. Ayrıca Van’ın en önemli sorunu olan çevre yolunda gelinen son aşama için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyarette Ak Parti Van Milletvekilleri İrfan Kartal, Abdulahat Arvas, kaymakamlar, Van’ın ilçe belediye başkanları ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Van İl Müdürü hazır bulundu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 19:22
YORUM EKLE