banner290

Van Büyükşehir Belediyesi kışa hazır

Van Büyükşehir Belediyesi, 250 iş makinesi, 2 bin 300 ton tuz ve 650 personel ile karla mücadele edecek.

Van Büyükşehir Belediyesi kışa hazır

Karla mücadele çalışmaları ile ilgili hazırlıklarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, iş makinelerinin bakım ve onarımlarını kendi atölyelerinde yaparak hazır hale getirdi. Makine İkmal Daire Başkanlığına bağlı 16 atölyede hummalı bir çalışma gerçekleştiren ekipler, iş makinelerine ait parçaları tek tek yağlayıp montajını gerçekleştirdi. Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ise bir yandan karla mücadelede kullanılacak tuz karışımını hazırlarken, bir taraftan da bakımları yapılan araçları 13 ilçedeki görev yerlerine sevkiyatını gerçekleştiriyor.

Kış hazırlıklarına erken başladıklarını belirten Makine İkmal Daire Başkanı Selim Elhansu, sorunsuz bir kış sezonu geçirmek 16 atölyede hummalı bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

Karla mücadelede kullanılacak araçların yaz aylarında yol yapım çalışmalarında kullanıldığını hatırlatan Selim Elhansu, “Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez’in talimatları doğrultusunda kışa hazırlık noktasında erkenden çalışmalarımızı başlattık. Envanterimizde 540 aracımız mevcuttur. Bunlardan 134 tanesi iş makinesidir. İş makinelerimizin tamir, bakım ve onarımlarını buradaki atölyelerimizde yaparak kışa hazır hale getirdik. İki ana atölye ve 14 kısım atölyemizde hummalı bir çalışma yürütülüyor. Az sayıda personel ile yürüttüğümüz bu çalışmada mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Bunun yanında diğer araçlarımızın da rutin bakımlarını burada yaparak, belediyemiz bütçesine katkı sağlıyoruz. Burada gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Karla mücadele kapsamında kent merkezi ve 13 ilçedeki 11 bin kilometre yol ağında 108’i kiralık olmak üzere 250 araç ve 650 personel görev alacak.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2021, 14:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kurumlarımıza
Kurumlarımıza - 6 ay Önce

GRAYDER VE KEPÇELERİN ÖZENSİZ VE DİKKATSİZ KAR KÜREME ÇALIŞMALARI SEBEBİYLE YILLARDIR ASFALT YOLLAR, KİLİT TAŞLI YOLLAR, KALDIRIMLAR VE REFÜJLER DEVAMLI TAHRİP OLUYOR, ZARAR GÖRÜYOR. "KAR PUSKÜRTMELİ" KAR KÜREME ARAÇLARI ÇARŞILARDAKİ CADDE VE SOKAKLARIMIZ İÇİN LAZIM. KEPÇELERİ ŞU DESENLİ TAŞ SOKAKLARA SOKARSAK ONCA EMEK VE ONCA SERVET HEBA OLUR GİDER. BUNCA REFÜJ VE KALDIRIMA, YENİLENMİŞ YOLLARA YAZIK OLMASIN. HAFİF KAR KÜREME ARAÇLARI İLE KAR PÜSKÜRTEN ARAÇLARLA DİKKATLİ VE ÖZENLİ TEMİZLİK YAPILMALI. HER DETAYI ŞİMDİDEN HESAPLAYARAK TEDBİR ALIRSAK İYİ OLUR. AYRICA ARALARINA YETERİNCE HARÇ VE KUM DOLGU YAPILMAMIŞ OLAN YOL VE KALDIRIMLARA ACİLEN DOLGU YAPILMALI. YOLLARIN VE KALDIRIM TAŞLARININ ARASINA VE ZEMİNİNE SU SIZMASIN. YOL VE KALDIRIMLAR ÇÖKMESİN, DAĞILMASIN. HER KURUŞTA BU DEVLETİN VE MİLLETİN HAKKI VAR. KALİTE, ESTETİK, ÖZEN, KONTROL ŞART.