Van'da okullar arası futbol turnuvası sona erdi!

Gürpınar Belediyesi tarafından gençlik haftası dolayısıyla ilçede düzenlenen ortaokul ve liseler arası futbol turnuvası tamamlandı.

Van'da okullar arası futbol turnuvası sona erdi!

Öğrenciler arası kaynaşmayı sağlamak ve dayanışma ruhunu kuvvetlendirmek amacı ile düzenlenen futbol turnuvasına 7 ortaokul ve 5 liseden takımlar katıldı. Liseler arası futbol turnuvasında Sarı Süleyman ÇPL takımı birinci olurken Gürpınar Anadolu Lisesi takımı ise ikinci oldu. Ortaokullar arası turnuvada Işıkpınar Ortaokulu birinci, BİST YİBO ikinci, Bozyiğit Ortaokulu ise üçüncü oldu. Final maçlarını izleyen Belediye Başkanı Hayrullah Tanış daha sonra kupa kazanan takımları tebrik etti.


Sportif etkinliklerin yıl boyu devam edeceği söyleyen Başkan Tanış, “Bu yıl gençlik haftası nedeniyle düzenlediğimiz futbol turnuvalarına katılan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve okul idarelerini tebrik ediyorum. Güzel bir etkinlik oldu. Şampiyon olan takımlarımızın sevinçlerini paylaştık. Sporla, madalyalarla ve başarılarla anılan bir ilçe olma yolundaki çabamız artarak devam edecektir.” dedi. Turnuvanın ödül törenine İlçe Jandarma Komutanı Samet Ali Kılıçoğlu, İlçe Emniyet Amiri Ömer Uslu ve AK Parti Gürpınar İlçe Başkanı Taha Güngör de katıldı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE