banner290

Van Gölü Aktivistleri Derneği'nin bu haftaki dikkat köşesi: Avcılık ve zararları!

Van Gölü Aktivistleri yaptıkları birbirinden farklı etkinliklerle farkındalık yaratmaya devam ediyor. Son olarak “Dikkat Köşesi” ile her hafta farklı bir yazı kaleme alarak adlarından söz ettiriyorlar. Vangölü Aktivistleri Derneği tarafından “Dikkat Köşesi” adı altında başlatılan sosyal medya çalışmasında bu hafta, 'Avcılık ve zararları' dikkat köşesinde yer verdi. Avcılık ile birlikte hayvan nüfusunun yok edilmesi, neslinin bozulmasına sebebiyet verdiğine dikkat çekti.

Van Gölü Aktivistleri Derneği'nin bu haftaki dikkat köşesi: Avcılık ve zararları!

Avcılık ateşli silahlar, yaylı silahlar ve tuzaklar gibi aletler ile kontrollü çoğunlukla kontrolsüz ve bilinçsiz şekilde yapılan faaliyettir.

-Hayvan Nüfusunun yok edilmesi, neslinin bozulmasına sebebiyet vermektedir. Hayvan popülasyonunun düzelmesi yıllar sürebilir ve ekosistemi etkiler.

-Günümüzde birçok kaçak avcılığa yüksek para cezaları getirilse de canlının yaşamı sona ermeden çözüme yönelik önlem alınabilir.

-Ayrıca yasal ve kaçak olmak üzere denetim mekanizmasının güçlendirilmesi gerekmektedir. Dikkat köşemizde bu hafta, avcılık ve zararları bulunuyor. Avcılık ile birlikte hayvan nüfusunun yok edilmesi, neslinin bozulmasına sebebiyet vermektedir. Hayvan popülasyonunun düzelmesi yıllar sürebilir ve ekosistemi etkiler. Doğanın dengesine insan müdahalesinin sonuçları etkili olacaktır. Avcılık spor değildir!

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE