banner254

Van Valiliğinden ambulans açıklaması

    Van’da görülen İran plakalı ambulans ve Kapıköy Sınır Kapısıyla ilgili Vansesi Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, sosyal medyada fotoğrafı paylaşılan İran plakalı ambulansın korona virüsüyle hiçbir ilgisinin olmadığını, ambulansın bakımını yaptırmak için Van’a geldiğini söyledi. Vali Bilmez, Kapıköy Sınır Kapısının da açık olduğunu belirtti.

Van Valiliğinden ambulans açıklaması

İran’ın Kum kentinde korona virüsünden 5 kişinin hayatını kaybetmesi sonrası Van’da sosyal medyada gerçek dışı algı yaratan paylaşımlar dikkat çekiyor. Hiçbir yasal dayanağı olmayan paylaşımlar vatandaşları tedirgin ediyor. 


Vali Mehmet Emin Bilmez, sosyal medyada fotoğrafı paylaşılan İran plakalı ambulansın Van’da bulunmasıyla ilgili Vansesi Gazetesine açıklamalarda bulundu. Vali Bilmez, “İran plakalı ambulansın şoförüne ulaştık. Ambulans olarak gelmemiş, minibüs olarak gelmiştir. Van’a ne bir hasta getirdi, ne de bir hasta götürdü. Ambulans İran’da servisi olmadığı için Van’da bizim kontrolümüzde bakımını yaptıktan sonra bugün öğlen saatlerinde Van’dan ayrılarak Kapıköy Sınır Kapısından İran’a giriş yapmıştır” dedi.

“Kapıköy Sınır Kapısında hiçbir sıkıntı yok”
Saray ilçesinde bulunan Kapıköy Sınır Kapısıyla ilgili paylaşımların gerçek dışı olduğunu kaydeden Vali Bilmez, “Sosyal medyada maalesef bilgi kirliliği var. Vatandaşlarımızın yasal olmayan bu tür paylaşımlara itibar etmemelerini istiyoruz. Kapıköy Sınır Kapısında şuan bütün önlemler alındı. Kapımız şuan açık bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor. Kum kentinden gelen turistler ve şüpheli olan hiçbir yabancı ilimize alınmıyor. Gelen Türk vatandaşıysa ve ateşliyse hemen doktor kontrolünden geçiriyoruz. Göçmenlere nasıl davranılacağı konusunda bütün tedbirler alındı. Yakaladığımız her göçmeni sorgulayıp, muayenesini yaptıktan sonra 14 Gün Geri Gönderme Merkezinde tutuyoruz. Ondan sonra işlemlerini yapıyoruz. Şuan Van için herhangi bir sıkıntımız yoktur ” diye konuştu. 

Vansesi Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gercek
Gercek - 1 yıl Önce

Sayin valim bizimle dalgamı geçiyor.gelem munubus degil bal gibi ambulans ikincisi valim diyorki ford servisine gelmiş fakat ambulansın markası ford değil FİAT DUKATU dur.Valimiz bu isin gercegini derhal van halkina anlatmalı.Saygılar

Osman
Osman - 1 yıl Önce

Zaten yeterince sorunumuz var beğenmediğimiz Irak bile sınırı kapattı biz turistler gücenmesin diye sınırları açık tutuyoruz onlardan gelen para sağlığımızdan dahamı önemli

Admin
Admin - 1 yıl Önce

O resimde ki minibüs ford markaymış gibi durmuyor pek inandırıcı gelmedi

Yusuf fidan
Yusuf fidan - 1 yıl Önce

Bu insanlari neden kandiriyolar bolge hastahesinde yatan bes vaka hasata delimi miletinis yunlendirmesinle