banner290

Van ve bölge illeri için Meteorolojiden flaş uyarı! O saatlere dikkat

Meteorolojiden yapılan son meteorolojik hava değerlendirmelerine göre, Havanın; Van ve bölge genelinde parçalı az bulutlu ve açık olacağı tahmin edilirken sabah ve gece saatlerinde kuvvetli don ve buzlanmaya bağlı sis ve pus hadisesi görüleceğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb. karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

Van ve bölge illeri için Meteorolojiden flaş uyarı! O saatlere dikkat

ŞEHRİVAN HABER/ Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelerine göre; Bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın doğulu yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor. Van Gölü Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde yer yer puslu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi, pus anında orta. İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının:

Van 6,

Bitlis 5,

Muş 3

Hakkari 7 derece olması tahmin edilmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesinin beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER