banner272

Van'da Görkemli Aşiret Düğünü 

Van’da, Gravi aşiretinin ileri gelenlerinden, CHP Gürpınar İlçe Başkanı Selim Karakuş'un oğlu Mustafa Vekil Karakuş görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

Van'da Görkemli Aşiret Düğünü 

Van'da, Gravi aşiretinin ileri gelenlerinden Selim Karakuş'un oğlu Seramik eğitmeni Mustafa Vekil Karakuş, öğretmen Seher Mücevherle görkemli bir düğünle dünya evine girdi

"DAMADA 610 BİN TL"

Van’daki bir kır bahçesinde yapılan düğüne kurum müdürleri, belediye başkanları, siyasiler, oda başkanları, gazeteciler ile İran, Irak, İzmir, Antalya, Şırnak, Hakkari, Muş, Ağrı ve Bitlis gibi  komşu ülke ve illerden binlerce davetli katıldı. 2 gün süren düğüne damada 610 BİN TL, geline ise hatrı sayılır ölçüde altın takıldı.

Düğün törenine olan yoğun katılımın kendilerini memnun ettiğini belirten düğün sahibi Selim Karakuş, “ Düğünümüze bu denli yoğun katılımın olması bizi mutlu etti. Bugüne kadar elimden geldiğince eş, dost, akrabaların ve hemşehrilerimin düğününe iştirak ettim. Onlarda sağolsun bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadılar. Umarım çocuklarımız bir ömür boyu mutlu ve huzurlu olur. Düğünümüz için çevre ülkelerden ve ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Damadın ablası iş kadını Dünya Karakuş da böylesi renkli bir düğünde misafirleri ağırlamaktan onur duyduklarını ifade ederek, "Bugün kardeşimin, yengemin mutluluğuna binlerce kişi ortak oldu. Böylesi güzel, kalabalık bir düğünün olması dostlarımızın da buna ortak olması bizi daha da mutlu etti. Hep bir endişe içindeydik virüs var acaba düğünümüzü yapabilecek miyiz diye. Çok şükür sorunsuz, sıkıntısız görkemli bir düğün oldu. Umarım en kısa zamanda koronavirüs hastalığından da kurtuluruz ve hayat normale döner. Düğünümüzde bizi yalnız bırakmayan bütün herkese şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu. Binlerce kişinin bir arada halay çektiği düğün töreni gece geç saatlere kadar devam etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 15:30
YORUM EKLE

banner269

banner260