banner254

AK Parti Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva kimdir?

Necdet Takva, AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Necdet Takva, 2019 yerel seçimlerinde, AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı olarak oy pusulasında yer alacak. Peki, Necdet Takva kimdir?

AK Parti Van Belediye Başkan Adayı Necdet Takva kimdir?

ŞEHRİVAN HABER - AK Parti'nin Van Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Necdet Takva, açıklanan belediye başkanları listesinde yer alması dolayısıyla birçok kişinin araştırdığı isim oldu.

 

1969’da Van’da doğan Necdet TAKVA, ilk ve orta öğrenimini Van’ da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yönetim Bilimleri Dalında Yüksek Lisans derecesi aldı.

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda Genel Sekreterlik yapan TAKVA, Van Kent Konseyi başta olmak üzere birçok STK’da yer aldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulunda, Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı’na seçildi. TAKVA ayrıca TOBB Fuarlar Komitesi Üyeliği, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği görevlerini de icra etmiştir.

 

Necdet TAKVA,  evli ve dört çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 09:19
YORUM EKLE