Özlale'den istifa kararı

Bu kez bir açıklama da İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ancak seçim mağlubiyeti yaşayan vekil Ümit Özlale'den geldi. Özlale, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, partiden istifa ettiğini ilan etti.

"Partimizin ilk günlerdeki heyecanı kalmadı"

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili İyi Parti ailesi. Uzun bir süredir İyiler Hareketi’nin bir üyesi olarak sizlerle birlikte ülkemiz için çalışmaktan gurur duydum. Ancak, geldiğimiz noktada partimizin ilk günlerdeki heyecanının kalmadığını, makul çözümler sunmanın mümkün olmadığını ve siyaset üretmenin imkansız olduğunu üzülerek görüyorum. Bu nedenle istifamı sunma kararı aldım.

"Güzel anıları hiçbir zaman unutmayacağım"

Sizinle birlikte çalışmak ve milletimiz adına görev yapmak benim için her zaman büyük bir onur ve ayrıcalık olmuştur. Sizinle birlikte yürümenin getirdiği güzel anıları hiçbir zaman unutmayacağım. Bu süre zarfında birlikte çalıştığım herkese tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin."

İstifa üstüne istifa

İyi Parti’nin Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz başta olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Buğra Kavuncu’nun da aralarında olduğu birçok isim görevlerinden istifa etmişti.

TBMM'deki sandalye dağılımı

AK Parti: 265

CHP: 125

DEM Parti: 62

MHP: 49

İyi Parti: 37

Saadet: 20

DEVA: 15

CHP lideri Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "bakanlık" teklifi! CHP lideri Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "bakanlık" teklifi!

Bağımsız: 6

HÜDA-PAR: 4

Yeniden Refah Partisi: 4

DP: 3

TKP: 3

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ