Demirtaş ve Yüksekdağ'a 'örgüt üyeliği'nden fezlekesi!

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 3 milletvekili hakkında, "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamalarıyla fezleke hazırlandı.

Demirtaş ve Yüksekdağ'a 'örgüt üyeliği'nden fezlekesi!

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile 3 milletvekili hakkında düzenlenen fezleke, Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, 26 Aralık 2015'teki Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Genel Kurulunda sözde "öz yönetim" ilanına ilişkin yaptıkları konuşma nedeniyle Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü hakkında başlattığı soruşturmayı tamamladı.

 

SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAK SUÇLAMASI

Başsavcılık, soruşturma kapsamında, "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü hakkında fezleke hazırladı.

 

DOKUNULMAZLIKLARININ KALDIRILMASI TALEBİ

Fezlekede "Şüphelilerin, üzerlerine atılı suçların yasal unsurlarının oluştuğu gerekçesiyle Anayasa'nın 83. maddesine istinaden, 'dokunulmazlıklarının kaldırılması' talebinde" bulunuldu.

 

FEZLEKE BAKANLIĞA GÖNDERİLDİ

Fezleke, TBMM Başkanlığı'na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 15:51
YORUM EKLE

banner269

banner260