banner211

Gelecek Partisi  'Gelecek Kurdî' Adında Twitter Hesabı Kurdu

Gelecek Partisi, Kürtçe resmi twitter 'Gelecek Kurdî' hesabını resmi olarak duyurdu. Gelecek Partisi tüzüğünün Kürtçe linkini vererek; “Hoş geldiniz. Gelecek Partisi'nin Kürtçe resmi hesabıdır. Parti programını bu linkten okuyabilirsiniz” notuyla paylaştı.

Gelecek Partisi  'Gelecek Kurdî' Adında Twitter Hesabı Kurdu

Gelecek Partisi'nin Kürtçe Twitter hesabı resmen açıldı. Partinin resmi Twitter hesabı yapılan açıklamada "Gelecek Partisi’nin kurumsal Kürtçe hesabı @KurdiGelecek

‘tir. İyi niyetle ve bireysel olarak açılan hesaplar için teşekkür ediyoruz. 1. Olağan Kongremizden sonra Kürtçe hesabın kurumsal olarak sürdürülmesine karar verilmiştir" denildi.

Gelecek Kurdî hesabından ise Kürtçe parti tüzüğü linki paylaşılarak tweet atıldı. Hesaptan şu not paylaşıldı: “Hun bi xêr hatin. Hesabê Kurdî yê Fermî yê Partiya Pêşerojê Hun dikarin di vê lînkê de Kurdiya programa partiya me bixwînin.” (Hoş geldiniz. Gelecek Partisi'nin Kürtçe resmi hesabıdır.

TEPKİ GELMİŞTİ

Gelecek Partisi adına Kürtçe Twitter hesabı açan Diyarbakır Kayapınar Parti İçi Eğitim Başkanı Abdullah Anuk, hiçbir yöneticiden destek görmediğini açıklayarak görevden ayrıldığını duyurmuştu. Anuk, Gelecek Partisi’nden Kürtçe adına umutlanarak hesabı açtığını ama hiçbir yönetici ve yönetim kurulundan Kürtçe adına bir destek görmediğini belirtmişti.

Parti ise yeni bir Kürtçe Twitter hesabı açtı ve bu kararın 1. Olağan Kongre'de alındığını belirti.

DUVAR

YORUM EKLE