banner290

Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Canlı yayında merak edilen soruyu cevapladı!

Millet İttifakı'nda 2023 seçimleri için cumhurbaşkanı adayı arayışları sürüyor. Canlı yayında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Partimiz beni cumhurbaşkanı adayı yapmak için kurulmadı. Ben aday olmayacağım." dedi.

Meral Akşener Cumhurbaşkanı adayı olacak mı? Canlı yayında merak edilen soruyu cevapladı!

6'lı masa, aylardır toplanıp dağılmasına rağmen, seçime de sayılı günler kala aralarında mutabık kalabilmiş değiller. Habertürk ekranlarında "Olaylar ve Görüşler" programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı adayı olmayacağını bir kez daha yineledi.

"Bunun adı feragattır"

"Bir kere 6'lı masadaki her bir şahsın genel başkan olarak aday olma hakkı var, imkanı var." diyen Akşener, cumhurbaşkanı adayı olmaktan vazgeçmesinin bir "feragat" olduğunu belirtti.

"Ben aday olmayacağım"

"Hala acaba aday olur mu Meral Akşener diye konuşuluyor" diyen sunucu Serap Belet'e Akşener, "Hayır ben aday olmayacağım" ifadelerini kullandı.

"Partimiz ben cumhurbaşkanı adayı olayım diye kurulmadı"

Meral Akşener, "Bizim partimiz beni cumhurbaşkanı adayı yapmak için kurulmadı. Türkiye'de demokrasi için engelleri yıka yıka, takur tukur bir gürültüyle, canımız yana yana, elimiz ağzımız burnumuz kanaya kanaya biz bir parti kurduk." ifadelerini kullandı.

ENSONHABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER